Home Audio/video VIDEO Nadal nevyspytateľného Taliana zvládol až nečakane hladko: Proti Fogninimu som čakal náročný zápas

VIDEO Nadal nevyspytateľného Taliana zvládol až nečakane hladko: Proti Fogninimu som čakal náročný zápas

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

MELBOURNE – Španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.


Melbournsky šampión z roku 2009 zvíťazil v osemfinále ako nasadená dvojka nad Talianom Fabiom Fogninim 6:3, 6:4, 6:2. V druhom sete otočil z 2:4.

Rafael Nadal, Fabio Fognini
Rafael Nadal a Fabio Fognini (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Čaká ho Tsitsipas

Ďalším súperom Nadala bude piaty nasadený Grék Stefanos Tsitsipas, ktorý postúpil bez boja. Fogniniho krajan Matteo Berrettini totiž na osemfinálový duel nenastúpil pre zranenie brušného svalstva.

“Proti Fogninimu som čakal náročný zápas. V tejto fáze turnaja sú už iba dobrí hráči a Fabio medzi nich určite patrí. V druhom sete som nehral dobre, prišiel som o servis, napokon som to však zvládol v troch setoch. Dokázal som vyhrať aj gemy, v ktorých som nebol presvedčivý. Podmienky v Melbourne sú iné ako v uplynulých rokoch, kurt je rýchlejší. Postup do štvrťfinále považujem za veľké pozitívum,” uviedol v prvom pozápasovom rozhovore Nadal, ktorý je medzi elitnou osmičku na grandslame po 43. raz.  Rafael Nadal (Šp.-2) – Fabio Fognini (Tal.-16) 6:3, 6:4, 6:2

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × two =