Home Audio/video VIDEO Ruské derby jasnou záležitosťou: Medvedev do Turnaja majstrov vstúpil triumfom

VIDEO Ruské derby jasnou záležitosťou: Medvedev do Turnaja majstrov vstúpil triumfom

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev, Turnaj majstrov 2023, Turín

TURÍN – Ruský tenista Daniil Medvedev zvíťazil vo svojom úvodnom zápase na Turnaji majstrov v Turíne nad krajanom Andrejom Rubľovom v dvoch setoch 6:4, 6:2. V zápase ani raz nestratil svoje podanie a k víťazstvu si pomohol aj 10 esami.


Daniil Medvedev, Turnaj majstrov 2023, Turín
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

Do stavu 3:3 si ani jeden z hráčov nevypracoval brejkbal. Ako prvému sa to podarilo Medvedevovi v 7. geme, ktorý dotiahol do víťazného konca. Následne si napriek trom brejkbalom súpera postrážil bod pri vlastnom podaní. Neprišiel oň ani po štyroch brejkbaloch dramatického desiateho gemu, ktorý napokon získal pre seba a po 55 minútach ním ukončil prvý set.

Rubľov prišiel o podanie už v prvom geme druhého setu a následne aj v piatom – 1:4. Medvedev si už záver zápasu postrážil a ukončil ho čistou hrou v ôsmom geme, keď využil už prvý mečbal.

Andrej Rubľov, Turnaj majstrov 2023, Turín
Andrej Rubľov (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

“Cítil som sa dobre a chcel som ten pocit preniesť aj na kurt. Prvý set bol skutočne ťažký. Snažím sa hrať agresívne po svojom podaní, respektíve prvý úder po returne. No Rubľov hrá štýlom, ktorý mi nedáva veľa možností, pretože ja nemám takú silu ako Alcaraz či Tsitsipas. Takže som sa musel snažiť striedať bekhend s forhendom a rozhýbať súpera,” povedal Medvedev pre webstránku ATP Tour.

Turnaj majstrov – Červená skupina: Daniil Medvedev (Rus.) – Andrej Rubľov (Rus.) 6:4, 6:2

tabuľka:
1. Daniil Medvedev  1 1 0 2:0 1
2. Alexander Zverev 1 1 0 2:1 1
3. Carlos Alcaraz   1 0 1 1:2 0
4. Andrej Rubľov    1 0 1 0:2 0

Zdroj: TASR

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 5 =