Home Audio/video VIDEO Hala v Turíne stŕpla: Zverev nepríjemným pádom na operovaný členok poriadne vystrašil fanúšikov

Alexander Zverev, Turnaj majstrov 2023, ATP Nitto Finals 2023

TURÍN – Nemecký tenista Alexander Zverev vstúpil do Turnaja majstrov v Turíne víťazstvom nad druhým hráčom svetového rebríčka Španielom Carlosom Alcarazom 6:7 (3), 6:3, 6:4.

“Pomohlo mi zachránenie brejkbalu v prvom geme druhého setu. Celkovo som dnes veľa vyťažil z podania,” poznamenal Zverev pre oficiálnu stránku turnaja. Kľúčový moment rozhodujúceho setu priniesol piaty gem, v ktorom Zverev opäť zobral súperovi podanie. V ďalšom priebehu si už obaja tenisti postrážili servis a Nemec napokon triumfoval 6:3.

V zápase zvíťazil aj vďaka 16 esám (Alcaraz 11) a iba 5 nevynúteným chybám. Zverev vynechal vlaňajší ročník pre zranenie členka a v závere zápasu s Alcarazom nepríjemne spadol práve naň: “Nie, nevyvrtol som si ho. Iba som sa pošmykol a chvíľu to bolelo, no nedošlo k zraneniu. Nie je to porovnateľné s predošlým zranením členka.”

Pre Alcaraza to bola tretia prehra po sebe a štvrtá z uplynulých šiestich zápasov. “Som jeden z hráčov, ktorí odohrali väčšinu zápasov na turnajoch veľkej štvorky. Fyzicky sa cítim dobre,” poznamenal.