Home Audio/video VIDEO Rune aj Djokovič pri vypätom súboji penili na rozhodcu: Si absolútny vtip!

VIDEO Rune aj Djokovič pri vypätom súboji penili na rozhodcu: Si absolútny vtip!

by Majo Malinovský
Holger Rune, Mohamed Lahyani, ATP Rím

RÍM – Štvrťfinálový súboj dánskeho talentu Holgera Runeho a srbského obhajcu titulu Novaka Djokoviča priniesol na prestížnom podujatí Masters 1000 v Ríme množstvo vypätých situácií.


Jednou z nich bol moment, kedy Rune vyzval švédskeho rozhodcu Mohameda Lahyaniho na kontrolu jastrabím okom, ktoré sa na antukových podujatiach nepoužíva a Švéd tak zo stoličky zamieril overiť si, či loptička z rakety Djokoviča neskončila v aute. Dánsky talent ale s jeho rozhodnutím príliš spokojný nebol a počastoval ho dosť silnými slovami.

Budeš potrestaný za svoje chyby? Si absolútny vtip!

“Počúvaj ma, vždy keď hrám a rozhoduješ, tak spravíš 3 až 4 chyby, budeš potrestaný za svoje chyby? Odpovedz na moju otázku,” pustil sa Rune do švédskeho rozhodcu.

“Si absolútny vtip!” čertil sa Rune na rozhodcu, ktorého upokojoval francúzsky tréner Patrick Mouratoglou. “Vždy je to rozhodca, vďaka komu ja vyzerám ako ten zlý,” dodal dánsky mladík, ktorý sa nešiel upokojiť ani po usadení sa na stoličku a viackrát zopakoval, že tento chlapík je absolútny vtip.Ťažké srdce mal naňho aj Djokovič

S Lahyanim sa do konflitku zhruba v polovici zápasu dostal aj srbský velikán Djokovič, ktorému hra príliš nevychádzala a tak postupne strácal nervy. Kamery ho častokrát zachytili ako dosť hlasito a rozčúlene komunikuje so svojim tímom a švédsky rozhodca ho rozhodil tým, že pri zahlasovaní aktuálneho skóre robil dlhú prestávku pri zmene jazyka, čím sa to celé naťahovalo.

“Aký je dôvod dramatického čakania pri ohlasovaní skóre medzi angličtinou a taliančinou, hráme alebo čo?” čertil sa Djokovič, ktorého rušil aj nejaký divák v hľadisku a od švédskeho rozhodcu žiadal jeho vyvedenie.

Divákov dráma nadchla

Fanúšikovia na sociálnych sieťach ocenili drámu, o ktorú sa na kurte postarali obidvaja aktéri. “ATP je najlepšia televízna reality šou na svete,” napísal jeden. “Mali sme divadlo, drámu, dážď a krásne body. Ďakujem vám, páni, a gratulujem Holgerovi k tomuto veľkému víťazstvu!”

“Tento zápas mal všetko. Dráma. Komédia. Skvelý tenis. Holger a Novak nie sú len tenisti, sú to skutoční zabávači. Fanúšikovia si prišli na svoje,” uzavrel ďalší.20-ročný Dán zvíťazil po setoch 6:2, 4:6, 6:2 a Djokoviča tak po parížskom Masters dokázal zdolať už druhýkrát po sebe, z čoho mal pochopiteľne obrovskú radosť a pred blížiacim sa Roland Garros sa teší parádnej forme. V boji o prestížne rímske finále ho čaká pikantný súboj s Nórom Ruudom, s ktorým sa nemajú príliš v obľube.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven + five =