Home Audio/video VIDEO Djokovič po postupe v Ríme rozčarovaný zo správania britského súpera: Toto nie je fair play!

VIDEO Djokovič po postupe v Ríme rozčarovaný zo správania britského súpera: Toto nie je fair play!

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, ATP Rím

RÍM – Ešte stále svetová jednotka Novak Djokovič sa po postupe do štvrťfinále na prestížnom podujatí v Ríme hneval na správanie britského súpera Camerona Norrieho, ktorého zdolal v dvoch setoch 6:3, 6:4.


Srbský obhajca titulu, ktorý na obľúbenom podujatí v Ríme aj pri svojom 17. štarte nechýba medzi elitnou osmičkou, bol poriadne rozčarovaný z okamihu, keď ho britský súper nekompromisným smečom zblízka zasiahol priamo do lýtka.

Cameron Norrie, ATP Rím
Cameron Norrie (Foto: TASR/AP – Andrew Medichini)

Nepríjemný zásah prišiel potom, čo Nole naznačil, že už odpor klásť nebude a poberal sa k základnej čiare. Norrie ale súpera nešetril a zakončil nekompromisným spôsobom, čo Srba poriadne rozhodilo a na kurte to dal najavo svojim uhrančivým pohľadom prebodávajúcim britského súpera, ktorého za smeč fanúšikovia “odmenili” hlasitým piskotom.Nie je to fair play

“Díval som sa na opakovaný záber toho, ako ma nastrelil. Možno sa dá povedať, že ma netrafil úmyselne. Neviem, ako ma práve v tej chvíli videl. Periférne ale vždy vidíte pozíciu súpera na kurte. Tá loptička bola veľmi pomalá a výrazne blízko siete. Ja som sa otočil, pretože tá loptička bola už pre mňa stratená,” vysvetľoval na tlačovke incident Djokovič.

Novak Djokovič, ATP Rím
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Andrew Medichini)

“Možno to bola kombinácia viacerých faktorov. Od začiatku zápasu robil veci, ktoré sú povolené. Môže si brať pauzy na ošetrenie, môže nastreliť hráča, môže vám revať ‘come on’ do tváre skoro po každej loptičke od prvej hry. To sú všetko veci, o ktorých my hráči v šatni vieme, že nie sú fair play. Takto sa k sebe nesprávame. Na druhej strane je to všetko povolené, takže…,” dodal k správaniu súpera rodák z Belehradu.Doteraz konflikty nemali

“Vychádzam s Cameronom celé tie roky na Tour veľmi dobre. Trénujeme spolu. Mimo kurtu je to milý chlapec, takže jeho správanie na dvorci úprimne veľmi nechápem,” dodal Djokovič, ktorý tak vyvrátil dohady o tom, že by medzi nimi bol nejaký predošlý konflikt. “Ale tak to skrátka je. On to priniesol do zápasu a ja som na to reagoval. A to je celé. Čo sa stane na kurte, tam to tiež zostane. A posunieme sa zase ďalej,” zakončil rekordný 22-násobný grandslamový šampión, ktorý dnes o semifinále zabojuje s dánskym tínedžerom Holgerom Runem, s ktorým má vyrovnanú vzájomnú bilanciu 1:1.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 4 =