Andrej Rublev
Andrej Rublev (Foto: TASR/AP - Jean-Francois Badias)

VIDEO Rublev po ďalšom výbornom výkone mieri už do finále: V boji o titul súboj s Tsitsipasom

MONTE CARLO – Ruský tenista Andrej Rublev zvládol po Rafaelovi Nadalovi aj ďalšiu prekážku. V semifinálovom dueli zdolal Nóra Ruuda po setoch 6:3, 7:5.


Premožiteľ Nadala však nevstúpil do zápasu podľa predstáv, v tretej hre stratil servis a Ruud viedol 2:1. Následne prišli chvíle ruského tenistu, ktorý sériou štyroch gemov v rade otočil priebeh prvého setu a po 32 minútach vyhrával 1:0.

Aj v druhom sete pokračovala svetová osmička v nastúpenom trende, po brejku Rublev viedol 2:0, ale tentokrát bol Ruud tým hráčom, ktorý získal štyri hry v rade a razom vyhrával 4:2. Rus v siedmej hre brejkol svojho súpera a až do stavu 5:5 si obaja tenisti znamenite držali svoje podania. Kľúčový gem druhej sady sa odohral v jedenástej hre, kedy ruský tenistka opäť prelomil podanie Nóra a zvíťazil 2:0.

Nasadená šestka Rublev vyzve v boji o titul Gréka Tsitsipasa, ktorý hladko zdolal Evansa po setoch 6:2, 6:1.Rublev po víťazstve neskrýval radosť

„Je to neskutočný pocit postúpiť do prvého finále Masters. Uvidíme, čo prinesie zajtrajšok. Som pripravený urobiť maximum pre víťazstvo,“ sršalo odhodlanie z Rubleva.

dvojhra – semifinále:
Stefanos Tsitsipas (Gr.-4) – Daniel Evans (V. Brit.) 6:2, 6:1, Andrej Rubľov (Rus.-6) – Casper Ruud (Nór.) 6:3, 7:5

Zdroj: TASR, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 16 =