Home Najdôležitejšie V Česku sa tešia aj z ďalšieho 15-ročného talentu: Bartůňková s premiérovou výhrou na okruhu WTA

ISTANBUL – 15-ročná česká tenistka Nikola Bartůňková zdolala v prvom kole kvalifikácie turnaja WTA v Istanbule štvrtú nasadenú Leonie Küngovú (152.) po setoch 6:3, 4:6, 6:3.

Pre českú tenistku to bol len tretí štart medzi seniorkami na okruhu WTA. Minulý rok štartovala dvakrát na turnaji v Prahe, kde najprv prehrala s Martincovou a následne aj s Tenou Lukasovou. Zaslúhou divokej karty sa dostala do kvalifikácie na turnaj v Istanbule a pri svojom úvodnom vystúpeni dokonale zaskočila bývalú 29. juniorku sveta Leonie Küngovú.

15-ročná Bartůňková vstúpila do zápasu priam excelentne, keď v prvých štyroch gemoch stratila len päť loptičiek a vyhrávala 4:0. Švajčiarka sa v ďalšom priebehu úvodnej sady rozohrala, ale po 31 minútach viedla Češka 1:0 a bola čoraz bližšie k senzácii.

Začiatok druhého setu sa českej tenistke nepodaril, prehrávala už 0:2, ale sériou troch gemov otočila na 2:3. V ďalšom priebehu sme boli svedkami až troch brejkov v rade, ale v závere sa ukázali väčšie skúsenosti 152. hráčky sveta, ktorá vyrovnala na 1:1.

Do rozhodujúcej sady vstúpili obe tenistky zlepšeným podaním, ale z prvého brejku sa tešila mladučká Češka, ktorá viedla 3:2. Küngová dokázala ribrejknúť, ale fantastickou sériou troch gemov v rade si Bartůňková pripísala životný triumf.