Home Audio/video VIDEO Rozprávková jazda taiwanskej tenistky končí: Ósaková jej povolila len 4 gemy

MELBOURNE – Japonská tenistka Naomi Ósaková sa prebojovala do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V utorňajšom štvrťfinále zvíťazila ako nasadená trojka nad Su-wei Hsieh z Taiwanu dvakrát 6:2. Stále tak živí nádej na zisk druhého titulu na Australian Open.

Japonská tenistka musela už v úvodnom geme odvracať brejkbal a začiatok zápasu bol vyrovnaný. V štvrtom geme sa podarilo Ósakovej využiť štvrtú brejkbalovú príležitosť a po následnom udržanom podaní viedla už 4:1. Do konca setu sa jej podarilo ešte raz prelomiť podanie svojej súperky a po 37 minútach viedla 1:0.

Druhý set mal podobne jednoznačný scenár, keď taiwanská hráčka nenašla recept na výborne podávajúcu Japonku. Tretia hráčka sveta prelomila podanie Hsieh dvakrát a po hodine hry vyhrala hladko 2:0 na sety.

V semifinále sa Ósaková stretne s víťazkou zápasu medzi S. Williamsovou a Halepovou.

Ósaková: Za svoj výkon som rada

“Bola som dosť pokojná. Som naozaj rada, aký výkon som dnes predviedla. Zvyčajne sa na žreb nepozerám, všetci mi o tom ale hovoria. Pozerala som Serenine zápasy a bude to zábava,” citovala trojnásobnú grandslamovú šampiónku agentúra AFP. Dvadsaťtriročná víťazka US Open už ťahé sériu 19 víťazných duelov.

Zdroj: TASR, ts