Home Audio/video Nemá sponzora, na zápase len jednu raketu a teší sa aj po prehre: Taiwanský unikát v Melbourne píše históriu

Nemá sponzora, na zápase len jednu raketu a teší sa aj po prehre: Taiwanský unikát v Melbourne píše históriu

by Majo Malinovský
Su-Wei Hsieh

MELBOURNE – Nemá sponzora, na zápase vždy len jednu raketu a aj tak na tohtoročnom Australian Open píše históriu. 35-ročná taiwanská tenistka Su-Wei Hsieh je unikátnym zjavom a už aj postrachom mnohých súperiek.


Ósaková sa na boj o semifinále neteší

Aj keď vo dvojhre absolvovala už 38 grandslamových podujatí, súboj o semifinále s Naomi Ósakovou bude pre veteránku premiérovým singlovým štvrťfinále na podujatiach veľkej štvorky. “Neteším sa na to, vždy hráme veľmi dlhé a náročné zápasy,” uviedla Japonka na adresu rivalky po odvrátení dvoch mečbalov a tesnom osemfinálovom triumfe nad vlaňajšou finalistkou Španielkou Garbine Muguruzovou Blancovou.

Veteránka z Taiwanu je na okruhu WTA veľmi zaujímavým zjavom, deblová svetová jednotka je v singli až 71., ale v Melbourne zatiaľ stratila v štyroch zápasoch len jediný set a už zaskočila viaceré favoritky. Naposledy v boji o štvrťfinále Češku Markétu Vondroušovú, s ktorou napriel len 16 winnerom stratila iba šesť hier, keď profitovala z až 31 nevynútených chýb jej súperky.https://www.youtube.com/watch?v=ulJ1EqtuObY

“Ani som neverila výsledku, lebo na zápase neboli fanúšikovia. Nedochádzalo mi, že najväčší úspech kariéry som dosiahla pred prázdnym hľadiskom,” uviedla pre akreditované médiá sympatická reprezentantka Taiwanu.

https://www.youtube.com/watch?v=-lP6f9SMgb0Najväčšia zbraň?

Taiwanská tenistka na prvý pohľad ničím extra nezaujme, ale aj tak má nebezpečnú zbraň, ktorej sa obávajú jej súperky. Sú ňou veľmi nevyspytateľné a ťažko čitateľné údery, ktorým častokrát rivalky dostáva do pomykova a nejdú si na jej svojský štýl zvyknúť. Rovnako duel zhodnotila aj turnajová devätnástka Vondroušová, ktorá na hru súperky nenašla recept počas celého zápasu: “Čo je na jej štýle nepríjemné? Všetko. Nepodáva žiadne bomby, skôr len pohladí loptičku. Výborne to ale umiestni a len ťažko sa odhaduje, kedy čo zahrá.”

Su-Wei Hsieh
Su-Wei Hsieh (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)

Na veku nezáleží

Su-Wei Hsieh dostala po kariérnom úspechu otázku, ako je možné, že sa jej najlepší singlový výsledok podarilo uhrať až vo veku 35 rokov. “Na veku záleží? Ak inak nedáte, pokúsim sa vyzerať ako osemnástka… Moja myseľ je mladá, snažím sa vyzerať o niečo mladšie. Celkovo som rada, že ma tenis stále baví a som s ním šťastná,” odpovedala so sympatickým úsmevom.Nemá sponzora a ani ho nechce

Deblové úspechy vrátane triumfu na Wimbledone 2019 dosiahla po boku ďalšej českej tenistky Barbory Strýcovej, ktorá tiež priniesla zaujímavý pohľad na unikátnu hráčku:  “Je svojská v súkromí a presne taká je aj na dvorci. Nemá sponzora a ani ho nechce mať. Má svoj špeciálny štýl a nechce ho meniť. V zápase má len jednu vypletenú raketu, ale nerieši to. Ak jej niekto začne hovoriť do jej tenisu, usmeje sa a robí ďalej to, čo vie najlepšie. Je iná, ale zároveň veľmi dobrý človek.”

Su-Wei Hsieh
Su-Wei Hsieh (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)

Že je to naozaj tak, povrdzujú aj predchádzajúce vyjadrenia Su-Wei Hsieh, ktorá sa napriek vyššiemu veku tenisom stále baví a nezáleží jej len na víťazstvách: “Snažím sa ľuďom ukázať, že tenis nie je len o sponzoroch a peniazoch. Aj bez sponzora si môžete nájsť vlastnú cestu ako preraziť vo dvojhre alebo štvorhre. A zrazu ste niekde, kde by ste si to ani nevedeli predstaviť.”

Ak s Ósakovou prehrá, nič sa nedeje

Po vyradení trojice favoritiek ju čaká bývalá svetová jednotka Naomi Ósaková a totálna outsiderka opäť absolútne nemá čo stratiť a sama to dobre vie. “Asi ma vystrelí z dvorca. Myslím si však, že si to budem aj tak užívať. Veľakrát som hrala napríklad proti Petre Kvitovej a ani raz som ju nezdolala. Raz sa mi však podarilo vyhrať väčší počet gemov a pri podaní rúk som jej vravela, že sa z toho veľmi teším. A ona sa len usmievala… Ak aj prehrám s Ósakovou, verím, že sa čoskoro skončí karanténa v Melbourne a budem si namiesto tenisu užívať prechádzky vonku,” uviedla pred bojom o singlové grandslamové semifinále.

Su-Wei Hsieh
Su-Wei Hsieh (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × four =