Home Audio/video VIDEO Len Federer dokáže zahrať tento úder: 39-ročný velikán nadchol legendárneho Wilandera

VIDEO Len Federer dokáže zahrať tento úder: 39-ročný velikán nadchol legendárneho Wilandera

by Majo Malinovský
Roger Federer

PARÍŽ – Švajčiarsky tenista Roger Federer sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole ako nasadená osmička stratil s uzbeckým kvalifikantom Denisom Istominom dohromady len deväť hier.


Aj keď Istomin už má najlepšie roky kariéry za sebou a rozhodne to nebola na úvod extrémne náročná prekážka, Federer viacerými krásnymi údermi potvrdil, že to stále vie aj na svojom najmenej obľúbenom povrchu. Viacerými peknými údermi a tiež svojím pohybom nadchol v televíznom štúdiu aj legendárneho Matsa Wilandera, ktorý sa obdivne vyjadril na adresu švajčiarskeho maestra.Napriek tomu, že v tomto roku oslávi už jubilejnú 40-tku, jeho pohyb viackrát zaujal komentátora, ktorý pri jednom z krásnych nábehov iba skonštatoval: “Nie zlé na 39-ročného…”

Pre dvadsaťnásobného grandslamového šampióna to bol prvý zápas na parížskej antuke od júna 2019, keď v semifinále prehral so Španielom Rafaelom Nadalom. Federerovi nevyšla generálka na Roland Garros, keď na domácej pôde na turnaji ATP v Ženeve neprešiel cez Pabla Andujara. Proti Istominovi však potvrdil úlohu favorita, počas celého duelu výborne podával a po pätnásty raz postúpil v Paríži do 2. kola.“Teší ma, že môžem byť opäť v Paríži a že som sa vrátil víťazne. Ďakujem fanúšikom za podporu. S Denisom sa dobre poznáme, hrali sme proti sebe už sedemkrát. S predvedeným výkonom som veľmi spokojný. Počas celého zápasu som sa snažil hrať agresívne a často chodiť na sieť- Teší ma, že moja taktika slávila úspech,” uviedol Federer v prvom pozápasovom rozhovore s bývalým francúzskym tenistom Fabricom Santorom.

Pre Federera to bol iba tretí súťažný duel po návrate na dvorce po pauze zavinenej operáciou kolena. “Nebolo jednoduché pripraviť sa na tento turnaj. Mám štyri deti a v súčasnej pandemickej situácii je to pre tenistov náročné. O to mám väčšiu radosť s vydareného štartu v Paríži,” dodal Švajčiar.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 + 10 =