Home Audio/video VIDEO Momenty, ktoré sa často nevidia: Raritná penalizácia počas výmeny v Belehrade

BELEHRAD – Iba 18-ročný srbský mladík Marko Topo dostal počas súboja na domácom podujatí v Belehrade veľmi zriedkavú penalizáciu počas výmeny.

Topo v súboji s argentínskym súperom Federicom Coriom začal prekvapivo lepšie a s veľkým favoritom vyhral úvodné dejstvo 6:4. Potom ale Argentínčan začal potvrdzovať rolu jasného favorita a po vyhratí druhého setu 6:2 si vypracoval aj v rozhodujúcom dejstve jasné vedenie 4:0.

Málo vídané okamihy sa odohrali práve pri úvodnej výmene piateho gemu, keď podával Coria. Po niekoľkých úderoch na obidvoch stranách rozhodca výmenu predčasne ukončil a dôvodom bola penalizácia domáceho hráča. Topo totiž hovoril počas výmeny, pretože si myslel, že loptička z jeho rakety skončí v aute, čo sa napokon nestalo, ale vo výmene ďalej aktéri pokračovať nemohli. Pohotovú reakciu rozhodcu ocenil Coria zdvihnutým palcom na znak uznania.

Coria zápas dotiahol suverénne do víťazného konca, ked domáci mladík nedokázal v poslednom sete ukoristiť ani jediný gem a s domácim podujatím sa rozlúčil krutým kanárom. Coriu už dnes v boji o štvrťfinále čaká uruguajský súper Pablo Cuevas.