Home Audio/video VIDEO Rafael Nadal v boji o semifinále vyzve Djokoviča: Španielsky bojovník sa ale na postup poriadne nadrel

VIDEO Rafael Nadal v boji o semifinále vyzve Djokoviča: Španielsky bojovník sa ale na postup poriadne nadrel

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal bude súperom Srba Novaka Djokoviča vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom Roland Garros.


Trinásťnásobný parížsky šampión vyradil v osemfinále v pozícii turnajovej päťky deviateho nasadeného Kanaďana Félixa-Augera Aliassimea po päťsetovom boji 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3. Vo vzájomnej bilancii vedie Djokovič 30:28, vlani zdolal Nadala v semifinále.

VIDEO Djokovič ide razantne za obhajobou: Prvý štvrťfinalista náročný duel zvládol bez straty setu

Duel medzi Nadalom a Augerom Aliassimeom mal špecifický náboj pre Španielovho strýka. Toni Nadal v minulosti priviedol svojho synovca k 16. grandslamovým titulom. Od roku 2021 je však členom Kanaďanovho trénerského tímu. Auger-Aliassime začal výborne, po dvoch brejkoch si vybudoval náskok 5:1 a zobral Nadalovi prvý set na tohtoročnom turnaji.Od polovice druhého dejstva však prevzal opraty zápasu do rúk 21-násobný grandslamový víťaz. Nadal začal mať navrch v dlhých výmenách od základnej čiary, kvalitne returnoval a dokázal vnútiť Kanaďanovi svoj štýl hry. Vo štvrtom sete sa Auger-Aliassime zmobilizoval, vychádzalo mu podanie von z dvorca i prechod na sieť. Vďaka rýchlemu brejku odskočil Nadalovi na 4:1 a vynútil si rozhodujúci set. V ňom však slávil úspech Španiel, ktorý za stavu 4:2 prelomil Kanaďanovo podanie.

https://www.youtube.com/watch?v=VLPTefyy0yQŤažký súper

“Dvorec Philippa Chatriera je jedným z mojich najobľúbenejších. Atmosféra v hľadisku bola elektrizujúca. Felix je úžasný tenista, je veľmi mladý, používa pri úderoch veľkú silu. Bol to pre mňa veľmi ťažký súper. Zlepšuje sa každý rok, je to vidno aj na rebríčku. Želám mu len to najlepšie. V závere som sa snažil ho niečím prekvapiť, začal som častejšie chodiť na sieť. S Novakom sa poznáme veľmi dobre. Roland Garros je môj najobľúbenejší turnaj a budem sa snažiť ho zdolať,” povedal Nadal v prvom rozhovore s bývalým španielskym tenistom Alexom Corretjom.

Zdroj: TASR

Podobné články

Leave a Comment

six + 14 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy