Home Audio/video VIDEO Djokovič ide razantne za obhajobou: Prvý štvrťfinalista náročný duel zvládol bez straty setu

Novak Djokovič

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým štvrťfinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Obhajca titulu zvíťazil v osemfinále ako nasadená jednotka nad pätnástkou “pavúka” Argentínčanom Diegom Sebastianom Schwartzmanom 6:1, 6:3, 6:3.

V druhom sete otočil Djokovič z 0:3. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazovi súboja medzi piatym nasadeným Španielom Rafaelom Nadalom a Kanaďanom Félixom Augerom-Aliassimeom. Trinásťnásobného šampióna Nadala zdolal vlani v semifinále a odplatil mu finálovú prehru z roku 2020.

Nole očakával náročný zápas

Djokovič postúpil medzi elitnú osmičku na Roland Garros trinástykrát za sebou. Nedeľňajší duel bol jeho jubilejný 100. na parížskej antuke, bilanciu má 85:15. “Očakával som náročný zápas. Diego je antukový špecialista. Veľmi si ho vážim, aj mimo kurtu je to dobrý človek. Vyšiel mi začiatok zápasu, v dôležitých momentoch ma podržal servis,” uviedol Srb v pozápasovom rozhovore.

Novak Djokovič, Diego Sebastian Schwartzman
Diego Schwartzman a Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

muži – dvojhra – osemfinále: Novak Djokovič (Srb.-1) – Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-15) 6:1, 6:3, 6:3