Home Audio/video VIDEO Rafael Nadal a Andy Murray reagovali na trpký odchod Ósakovej v záplave sĺz

VIDEO Rafael Nadal a Andy Murray reagovali na trpký odchod Ósakovej v záplave sĺz

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

INDIAN WELLS – Naomi Ósaková opúšťala prestížne podujatie BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v záplave sĺz potom, čo jej urážka od fanúšičky z publika pripomenula rasistické správanie fanúšikov z minulého ročníka a na jej trpký odchod z turnaja po výhre nad Britom Evansom zareagoval aj Rafael Nadal.


Pre citlivú štvornásobnú grandslamovú šampiónku Ósakovú, ktorá sa už vlani dostala do centra pozornosti potom, čo priznala depresie a problémy s duševným zdravím, to bola ďalšia horká pilulka. Rekordný 21-násobný grandslamový šampión Nadal vyjadril Japonke podporu a súcit, ale podľa neho musia byť športovci pripravení na nepriateľskú atmosféru a podobné nenávistné prejavy z publika.

VIDEO Naomi Ósaková opäť v záplave sĺz: Nebudem nadávať, chcem len niečo povedať

Hrozné, ale musíme na to byť pripravení

“Na takéto otázky je ťažké odpovedať,” uviedol Rafa k otázke na jeho názor, ako by sa mali zachovať športovci vystavení negatívnym komentárom z davu. “Cítim sa hrozne z toho, čo sa stalo, to by sa nikdy nemalo stať,” pokračoval súcitne Nadal, ktorý ale jedným dychom dodáva, že v reálnom živote sa proste podobné veci stávajú a treba sa na to pripraviť: “Aj keď je to hrozné počuť, musíme byť na to pripravení a musíme takýmto problémom odolať, no nie?” povedal.Zároveň priznáva, že pre niekoho môže byť vyrovnanie sa s podobnými incidentmi náročnejšie ako pre niekoho iného: “Chápem, že Naomi pravdepodobne veľa trpela týmito druhmi problémov. Prajem jej, aby sa z toho dobre zotavila a želám jej všetko najlepšie.”

VIDEO Famózny Nadal stále nenašiel premožiteľa: V Indian Wells oslávil rekordný jubilejný triumf

Vždy to bolo súčasťou športu“V našom živote ale nie je nič dokonalé, no nie? Musíme byť pripravení aj na protivenstvá,” dodal Nadal, ktorý nadviazal na komentáre Murrayho, ktorý tiež reagoval na odchod Ósakovej v slzách. “Jasné, že s Naomi cítim, očividne ju to veľmi rozrušilo,” uviedol Škót a dodal: “Ale vždy to bolo niečo, čo bolo tiež súčasťou športu. Takže myslím, že musíte byť na to istými spôsobmi pripravený a vedieť to tolerovať, pretože sa to deje pravidelne vo všetkých športoch.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 13 =