Home Audio/video VIDEO Prekvapivý koniec svetovej jednotky v Charlestone: Bartyová proti 71. hráčke sveta neuhrala ani set

Ashleigh Bartyová

CHARLESTON – Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová končí v americkom Charlestone prekvapujúco už vo štvrťfinále, v ktorom nestačila na Španielku Paulu Badosovú Gibertovú. Svetová jednotka prehrala 4:6, 3:6.

V prvých štyroch gemoch sme prekvapujúco neboli svedkami žiadneho brejku aj napriek tomu, že Bartyová mala už v druhej hre dve brejkbalové príležitosti. Za stavu 2:2 prvýkrát v zápase udrela španielska tenistka, ktorá prelomila podanie svojej súperky a po potvrdení brejku viedla 4:2. Austrálčanka prišla aj o ďalší servis, ale sériou dvoch gemov ešte zdramatizovala priebeh úvodnej sady. V rozhodujúcom geme nevyužila na riterne 0:40 a po 40 minútach prehrávala 0:1.

Badosová vstúpila aj do druhého setu najlepším možným spôsobom, po brejku viedla 1:0, ale Bartyová kontrovala ribrejkom a vyrovnala na 1:1. Obe tenistky si následne udržali po dva servisy ale od stavu 3:3 vyhrávala gemy už len jedna hráčka. Svetová jednotka od tohto momentu neuhrala ani gem a dvomi stratenými podaniami definitívne prišla o šancu na zvrat v zápase.

Badosová v semifinále narazí na Rusku Veroniku Kudermetovovú, ktorá v pozícii nasadenej pätnástky zdolala Američanku Sloane Stephensovú 6:3, 6:4.

dvojhra – štvrťfinále:
Danka Koviničová (ČH) – Julia Putincevová (Kaz.-11) 6:7 (2), 7:5, 6:1, Paula Badosová (Šp.) – Ashleigh Bartyová (Aus.-1) 6:4, 6:3, Ons Jabeurová (Tun.-12) – Cori Gauffová (USA-15) 6:3, 6:3, Veronika Kudermetovová (Rus.-15) – Sloane Stephensová (USA) 6:3, 6:4