Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (10.4.): Začína prestížny turnaj v Monte Carle za účasti skúseného Travagliu aj trápiaceho sa Veselého

Tenisové tipy (10.4.): Začína prestížny turnaj v Monte Carle za účasti skúseného Travagliu aj trápiaceho sa Veselého

by Roderik Pastier
vesely-pune

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si zašli do Monaka, kde sa rozbieha prestížny turnaj kategórie Masters.


ATP Monte Carlo – kvalifikácia

Stefano Travaglia – Sumit Nagal (10.4. o 13:00)

Skúsený 29-ročný Talian mal výborný vstup do sezóny, keď v Antalyi skončil až vo štvrťfinále a na prípravnom turnaji pred Australian Open dokráčal až do finále. Od tejto finálovej porážky proti Sinnerovi sa však Travaglia trápi, prehral šesť zápasov v rade a zlepšenie by mohlo prísť práve na jeho obľúbenej antuke. V Cagliari podľahol trochu prekvapujúco Simonovi, ale možno bol myšlienkami už v Monte Carle. V úvodnom kvalifikačnom kole bude mať proti sebe prijateľného súpera. Nagal patrí stále predovšetkým na challengerovú úroveň, v tejto sezóne sa mu podaril turnaj v Buenos Aires, kde dokráčal z kvalifikácie až do štvrťfinále, ale v posledných týždňoch to nie je z jeho strany ideálne. V Zadare podľahol ITF hráčovi Fatičovi, v Cagliari naopak bral prehru s Kovalíkom a toto bude pre neho premiérový štart na turnajoch kategórie Masters. Travaglia má rozhodne viac skúseností a v tomto dueli je pre mňa favoritom práve on.

Tip: Víťaz zápasu Travaglia

Kurz Niké: 1,70


ATP Monte Carlo – kvalifikácia

Jiří Veselý – Yannick Hanfmann (10.4. o 16:00)

Špecifická situácia v úvodnom kole kvalifikácie, kde sa stretne Čech Veselý s nemeckým tenistom Hanfmannom. Druhý menovaný hral ešte včera štvrťfinálový zápas v talianskom Cagliari a o menej ako 24 hodín nastúpi v Monte Carle. Nemec má za sebou výborný turnaj so skalpami Paula, Cecchinata a ďaleko od výhry nemal ani proti ďalšiemu domácemu tenistovi Sonego, ale v kľúčovom geme neudržal servis a nakoniec zápas nezvládol. Veselý sa v tejto sezóne trápi, s bilanciou 5-6 rozhodne nemôže byť spokojný a na sebavedomí mu nepridá ani prehra vo federálnom derby proti Martinovi. Hanfmann včera odohral výborný zápas proti Sonegovi a keď zvládne prechod do Monaka, úspešný môže byť aj dnes. Český tenista sa trápi a ja budem veriť rozohranému Nemcovi.

Tip: Víťaz zápasu Hanfmann

Kurz Niké: 1,78Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 − 6 =