Home Audio/video VIDEO Prekvapivé zaváhanie svetovej dvojky aj v mužskej časti pavúka: Medvedev uhral len 6 gemov

MIAMI – Najvyššie nasadený ruský tenista Daniil Medvedev neuspel vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Miami. So Španielom Robertom Bautistom-Agutom, ktorý je sedmička “pavúka”, prehral 4:6, 2:6.

Od úvodu zápasu boli obaja tenisti dominantní na svojich servisoch a až do stavu 4:4 sme neboli svedkami žiadneho brejku. Kľúčový moment prvej sady sa odohral v desiatej hre, kedy Medvedev prehajdákal na svojom servise náskok 40:15 a Bautista sériou štyroch fiftínov v rade prvýkrát v zápase prelomil podanie ruského tenistu. V nasledujúcom geme využil v poradí druhý setbal a po 51 minútach vyhrával 1:0.

Začiatok druhého setu svetovej dvojke nevyšiel, po pár minútach Medvedev prehrával 0:2. V štvrtom geme mal dve brejkbalové príležitosti na “comeback” do boja o druhú sadu, ktoré však nevyužil a v nasledujúcom sete opäť prekvapivo prišiel o servis. Záver zápasu sa už len dohrával a 32-ročný Španiel zaslúžene postúpil do semifinále.

V boji o finále vyzve 12. hráč sveta Bautista veľký taliansky talent Jannika Sinnera, ktorý v dvoch setoch zdolal Bublika.