Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (1.4.): Zvládnu Dodig s Poláškom v ceste za titulom aj ďalšiu prekážku v podobe britského páru?

BRATISLAVA – Aj dnes vám už tradične prinášame dvojicu tipérskych odporúčaní, ktoré opäť budú z prestížneho podujatia v Miami.

ATP Miami – štvrťfinále

Hubert Hurkacz – Stefanos Tsitsipas (1.4. o 19:00)

O favoritovi zápasu nemožno rozhodne pochybovať. Grék Tsitsipas má v tejto sezóne výbornú fazónu s pozitívnou bilanciou 17-4. V Miami postupne zdolal Džumhura, trochu prekvapivo stratil set s Nišikorim a v osemfinále si poradil aj s Talianom Sonegom. Dnes ho čaká servisman Hurkacz, ktorý sa dostal na Floride do výbornej formy. V januári v Delray Beach slávil titul a na ďalšom floridskom turnaji tu v Miami zdolal v pozícii outsidera Šapovalova aj Raoniča. Poliak si dokáže pomôcť servisom, výrazný progres zaznamenal aj v medzihre a v zápase s piatym hráčom sveta nepredá kožu lacno. Vo vzájomných zápasoch prehráva s Tsitsipasom nelichotivých 1-7, ale posledné 3 zápasy išli cez tri sety a vyšší počet gemov očakávam aj v dnešnom zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,68

ATP Miami – semifinále

Daniel Evans/Neal Skupski – Ivan Dodig/Filip Polášek (1.4. o 20:30)

Filip Polášek a Ivan Dodig sa postupne po triumfe na Australian Open opäť dostávajú do výbornej formy. V Dauhe prekvapivo prehrali s Daniel/Oswald, v Dubaji podľahli Mektičovi s Pavičom, ale na Masters v Miami opäť predvádzajú kvalitný tenis. V troch zápasoch nestratili ani set a rozhodne nemali jednoduchých súperov. Pre britskú dvojicu je tento turnaj premiérou, Neal Skupski hrá dlhé roky so svojím bratom Kenom, ale pred týmto podnikom sa dal dokopy so solídnym singlistom Evansom a spolupráca je doposiaľ úspešná. Briti tu zdolali kvalitné páry vrátane Murrayho so Soaresom. Posledné dva zápasy šli cez supertajbrejky a podľa môjho názoru bude slovensko-chorvátska dvojica nad ich sily. O Poláškovi s Dodigom platí, že ich forma rastie s vyhranými zápasmi. Dnes by mohli postúpiť do finále opäť bez straty setu.

Tip: Evans/Skupski nevyhrajú ani set