Jessica Pegulová (Foto: Instagram - Jessica Pegulová)

VIDEO Prehra vo štvrťfinále ju mrzieť nemusí: V budúcnosti bude najbohatšou tenistkou na svete

MELBOURNE – Na Australian Open zdolala štyri veľké mená a dokráčala až do štvrťfinále, kde dnes podľahla Američanke Bradyovej po setoch 6:4, 2:6, 1:6, ale prehra ju mrzieť nemusí. Reč je o americkej tenistke Jessice Pegulovej, ktorá sa s určitosťou raz stane najbohatšou tenistkou na svete.


V doterajšom priebehu kariéry si Pegulová zarobila 912 tisíc amerických dolárov a je jasné, že poriadne mastnú sumu pridá na svoje konto aj po životnom grandslame.

Po výhre nad Azarenkovou, Stosurovou, Mladenovičovou si vyšliapla aj na svetovú päťku Svitolinovú. Aj napriek dnešnej prehra zarobí ďalších 525 tisíc austrálskych dolárov.

Na prvý pohľad ide o slušný balík peňazí, ale pre americkú tenistku ide o zanedbateľnú čiastku. Aktuálne sa hovorí o tom, že v budúcnosti by mala zdediť gigantické impérium svojho otca Terrenca. Ten je s majetkom štyroch miliárd dolárov 452. najbohatším človekom na planéte.

Otec americkej tenistky zbohatol predovšetkým na obchodoch s ropou a plynom. V športovom svete je známy ako majiteľ dvoch veľkých klubov z Buffala – hokejového (NHL) a futbalového (NFL). Pri ponuke na kúpu druhého menovaného klubu v roku 2014 pretlačil aj Donalda Trumpa či známeho speváka Bon Joviho.

„Rodičia sú mojou oporou počas celej kariéry. Vždy mi ako prví písali po zápasoch a nezmeškali ani jeden zápas či už naživo alebo v televízii, rovnako ako môj brat so sestrou,“ priznala Pegulová.Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + 8 =