Home Audio/video VIDEO Famózny Medvedev v súboji dvoch krajanov dominantný: Nebolo to také ľahké

VIDEO Famózny Medvedev v súboji dvoch krajanov dominantný: Nebolo to také ľahké

Daniil Medvedev

MELBOURNE – Ruský tenista Daniil Medvedev postúpil do semifinále grandslamového Australian Open. V stredajšom štvrťfinále dvojhry zdolal ako štvrtý nasadený svojho krajana Andreja Rubleva 7:5, 6:3, 6:2. O finále zabojuje proti úspešnému z duelu Stefanos Tsitsipas – Rafael Nadal.

Prvý set bol ešte vyrovnaný, obaja si držali svoje podanie až do šiestej hry, keď zaváhal Rublev a jeho súper sa dostal do vedenia 4:2, potom však zahaproval servis aj jemu a Rublev sa dostal späť do hry. Za stavu 5:6 mal však opäť slabšiu chvíľku a pri vlastnom podaní neuhral ani fifitín. V druhej časti hry držala turnajová sedmička krok iba do polovice setu, potom za stavu 4:3 Medvedev brejkol súpera a bez ťažkostí zvýšil stav zápasu na 2:0.

V záverečnom dejstve už Rublev prakticky nevzdoroval, predviedol iba päť víťazných úderov v porovnaní s jedenástimi Medvedevovými. Ten si vypracoval pohodlný náskok 4:0, ktorý mu napokon zabezpečil postup medzi najlepších štyroch.

Medvedev: Mali sme niekoľko parádnych výmen

“Nebolo to zase také ľahké. Mali sme niekoľko parádnych výmen, po ktorých sme sa zadýchali. Vlastne, myslím si, že som jeden z prvých hráčov, ktorým sa podarilo unaviť Andreja, a to ma mimoriadne teší,” povedal podľa agentúry AP Medvedev po zápase so svojím kamarátom. V grandslamovom semifinále sa predstaví po tretí raz v kariére. To sa uskutoční vo štvrtok aj za diváckej účasti, keď úrady povolili 50-percentnú naplnenosť kapacity arény Roda Lavera po tom, ako v krajine zmiernili lockdown.