Home Audio/video VIDEO Pozeráš na vtáky? Rozzúrený francúzsky veterán žiadal výmenu rozhodkyne: Najväčšia chyba Australian Open!

VIDEO Pozeráš na vtáky? Rozzúrený francúzsky veterán žiadal výmenu rozhodkyne: Najväčšia chyba Australian Open!

by Majo Malinovský
Jéremy Chardy

MELBOURNE – 35-ročný skúsený francúzsky tenista Jérémy Chardy, ktorý sa na Australian Open vrátil na súťažné kurty potom, čo posledný zápas odohral ešte na US Open v roku 2021, bude mať ešte dlho ťažké srdce na empajrovú rozhodkyňu Miriam Bleyovú.


Tá podľa slov Francúza spravila najväčšiu chybu celého Australian Open a Chardy sa dožadoval u supervízora, aby bola okamžite vymenená. A čo sa vlastne stalo?

Inkriminovaný moment sa odohral v kľúčovej siedmej hre prvého setu za vyrovnaného stavu 3:3, kedy Francúz čelil brejkbalu britského súpera Daniela Evansa. Chardymu počas výmeny vypadla z vrecka loptička, ale Evans vo výmene pokračoval a následne slávil potom, čo Francúz napálil loptičku len do siete. Rozhodkyňa síce hneď druhú loptičku na kurte nezaregistrovala, ale po sieti zahlásila opakovanie výmeny.

VIDEO S vami je to vždy rovnaké! Rozčúlený Nadal v konflikte s kráľovnou rozhodkýň, ktorá potrestala aj legendárneho Federera

Evans ale namietal, pretože podľa neho si vypadnutú loptičku nevšimol a neovplyvnilo to vývoj výmeny a spokojne si šiel sadnúť na stoličku, kým Chardy sa pripravoval pokračovať v servovaní. Bleyová celú situáciu prehodnotila a napokon fiftín opakovať nedala a tým pádom prisúdila Britovi kľúčový brejk prvého setu, s čím sa Chardy absolútne nechcel zmieriť.Kam sa pozeráš?

“Toto som za celý život nevidel. Hrám už 20 rokov, ale nikdy som nemal na empajri niekoho ako si ty. Ani raz. Veď ty ani nevidíš loptu,“ penil Francúz cítiaci obrovskú krivdu. “Zahral som forhend, potom som bežal cez celý kurt, to už je nejakých päť sekúnd, a ty stále nič nevidíš. Kam sa preboha pozeráš? Na vtáky? Alebo na niekoho v hľadisku? Toto je najväčšia chyba Australian Open,“ naložil rozhodkyni niekdajší 25. hráč sveta.Žiadal ju vymeniť

Keďže Chardy vehementne protestoval, na kurt bol privolaný supervízor, ale keďže ten sám celú situáciu nevidel, len potvrdil výrok empajrovej rozhodkyne. “Môžete ju vymeniť? Ja jej vôbec neverím,” naliehal naňho nahnevaný Chardy, ktorého možno aj tento moment potopil, pretože sa už nedokázal dostať do zápasu, ktorý za necelé dve hodiny prehral hladko 4:6, 4:6, 1:6 a nenadviazal na obrat z prvého kola proti Galánovi.

K tvrdým slovám a konfliktu s rozhodkyňou sa vyjadril aj na pozápasovej tlačovke, kde už síce zvolil miernejší slovník, ale stále cítil obrovskú krivdu: “Bol som naštvaný, pretože mala jednoducho prerušiť hru, keď mi vypadla loptička z vrecka. Napriek tomu som prehral fiftín na brejk. Neviem, čo tam robila. Keď nesleduje hru, tak neviem, prečo tam potom sedí. Ešte viac ma vytočilo, že jednoducho nepriznala, že urobila chybu.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − one =

1 comment

Molčan sa rozlúčil s Australian Open: S Čechom Lehečkom favorizovaných Francúzov neprekvapili 23 januára, 2023 - 9:32 am

[…] VIDEO Pozeráš na vtáky? Rozzúrený francúzsky veterán žiadal výmenu rozhodkyne: Najväčšia… […]

Reply