Home Australian Open Molčan sa rozlúčil s Australian Open: S Čechom Lehečkom favorizovaných Francúzov neprekvapili

Alex Molčan, Australian Open

MELBOURNE – Slovenský tenista Alex Molčan s Čechom Jiřím Lehečkom ukončili svoje pôsobenie vo štvorhre na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

V osemfinále ich zdolalo skúsené francúzske duo Fabrice Martin, Jérémy Chardy 7:6 (2), 6:3.

VIDEO Pozeráš na vtáky? Rozzúrený francúzsky veterán žiadal výmenu rozhodkyne: Najväčšia chyba Australian Open!

O osude prvého setu musel rozhodnúť tajbrejk, keďže nepriniesol ani jediný brejk, v tom si ale rýchle vedenie 5:0 vypracoval favorizovaný francúzsky pár a za 45 minút sa radoval zo zisku prvého setu.

V druhom si Molčan s Lehečkom hneď v prvej hre čistou hrou stratili podanie a keď v šiestej hre na podaní súperov zahodili jediný brejkbal v celom stretnutí, bolo rozhodnuté. Druhým brejkom v deviatej hre francúzsky pár za hodinu aj 20 minút spečatil postup do štvrťfinále, kde narazí na turnajové trojky Arevalo/Rojer.

muži – štvorhra – osemfinále: Fabrice Martin, Jérémy Chardy (Fr.) – Alex MOLČAN, Jiří Lehečka (SR/ČR) 7:6 (2), 6:3

Zdroj: ts, TASR