Home Australian Open VIDEO Poď dolu a povedz mi to do tváre! Novak Djokovič prehovoril o konflikte s fanúšikom

VIDEO Poď dolu a povedz mi to do tváre! Novak Djokovič prehovoril o konflikte s fanúšikom

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, Melbourne, Australian Open 2024

Srb Novak Djokovič mal opäť raz konflikt s fanúšikom. Poď sem dolu a povedz mi to do očí!

Rekordný 24-násobný grandslamový víťaz Novak Djokovič oba zápasy na Australian Open vyhral prekvapujúco až po štyroch setoch. V prvom kole ho potrápil Chorvát Dino Prizmič a v druhom kole stratil set aj s domácim Austrálčanom Alexejom Popyrinom. Možno práve preto, že sa mu úplne nedarí podľa predstáv, podľahol Novak Djokovič v zápase s Popyrinom emóciám a pustil sa do hádky s fanúšikom.

Novak Djokovič započul nejaký výkrik z tribúny, podišiel k hľadisku a požiadal dotyčného, aby zišiel dolu a povedal mu to do očí. Ten, samozrejme, jeho výzvu neprijal. Novak Djokovič potom na tlačovej konferencii po zápase celý konflikt vysvetľoval. “Nechcite vedieť, čo som tým ľuďom povedal. Na kurte mi hovorili všeličo, najmä z toho rohu a ešte jedného. Väčšinu zápasu som bol trpezlivý, ale v určitom momente som mal toho dosť a spýtal som sa ho, či nechce prísť a povedať mi to všetko do očí,” hovoril Djokovič.

“Žiaľ, nenabral odvahu ísť dole. Ak si taký odvážny, taký tvrdý muž, príď a povedz mi to do očí! A porozprávame sa. A z diaľky sa ospravedlnil a to je všetko. Samozrejme, že ma to nahnevalo. Nechcem sa ocitnúť v takýchto situáciách, ale musím to akceptovať. Ale netolerujem, aby niekto prekračoval hranice. Stalo sa. Vypili pár pohárikov, myslím, že to ovplyvnilo ich správanie.”

Novak Djokovič sa už aj v minulosti často dostal do konfliktu s fanúšikmi. “Toto je fajn. Ľudia platia za lístky, chcú vidieť predstavenie, zabaviť sa. Nemajú to zakázané. Nikoho som nepožiadal, aby odišiel, nepožiadal som rozhodcu, aby niekoho vykopol. Neurobil by som to, pretože ten človek si zaplatil lístok a má právo tu byť a povedať si, čo chce,” pokračoval 36-ročný srbský tenista.

“Ale ak niekto prekročí hranicu, nenechám to tak. Ako sa to stalo s týmto chlapom, požiadal som ho, aby prišiel ku mne a povedal mi, čo povedal, ako ma urazil. Ale nechcel prísť,“ dodal Novak Djokovič, ktorý si v 3. kole v Melbourne zmeria sily s Argentínčanom Tomasom Etcheverrym.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 3 =