Home Najdôležitejšie VIDEO Po Vondroušovej šokovala aj svetovú trojku: Mladučká Poľka katom českých superfavoritiek

VIDEO Po Vondroušovej šokovala aj svetovú trojku: Mladučká Poľka katom českých superfavoritiek

by Majo Malinovský
Iga Šwiateková

PRAHA – Ďalší senzačný triumf na pražskej Štvanici v rámci exhibičného podujatia Tipsport Elite Trophy dosiahla iba 19-ročná poľská tenistka Iga Šwiateková.


Aktuálna svetová 49. si po výhre nad Markétou Vondroušovou pripísala ďalší mimoriadne cenný skalp českej súperky. Po svetovej 18. totiž zdolala aktuálne jednu z najlepších hráčok sveta – Karolínu Plíškovú, ktorá je na treťom mieste rebríčka WTA.Obrovská radosť zo senzačného triumfu

Poľka do zápasu vstúpila suverénne, keď tretej hráčke sveta v úvodnom dejstve povolila uhrať len jedinú hru. V druhom dejstve sa už hra vyrovnala a favorizovaná Plíšková si po tajbrejkovom triumfe vynútila záverečný supertajbrejk. V tom ale Češka neuspela a po prehre 4:10 skončila so senzačnou porážkou.

Zdroj: Youtube

Aj napriek tomu, že ide len o prípravné podujatie, ide o obrovské víťazstvo, z ktorého mladá Poľka mala nesmiernu radosť: “Je to neuveriteľné i keď ide len o exhibičné zápasy, ale poraziť jednu z najlepších tenistiek súčasnosti je proste skvelé a momentálne som veľmi šťastná,” uviedla pre české médiá.Zdroj: Tenisový svět

Proti Petkovičovej šanca o nápravu

Nečakaný výsledok prispel k tomu, že pred nedeľnajším vyvrcholením Ružový tím remizuje s Čiernym tímom Plíškovej 3:3 a o všetkom sa tak rozhodne v poslednom hracom dni. Svetová trojka môže dnes senzačné zaváhanie odčiniť v súboji s Nemkou Petkovičovou, mladá Poľka môže odplatiť nedávnu prehru ďalšej českej súperke Karolíne Muchovej.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten − three =