Home Audio/video VIDEO Po víťaznom návrate krutá facka: Zverev v Saudskej Arábii schytal kanára od Medvedeva, ktorý trpel

VIDEO Po víťaznom návrate krutá facka: Zverev v Saudskej Arábii schytal kanára od Medvedeva, ktorý trpel

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev, Alexander Zverev, Diriyah Tennis Cup

DIRÍJA – Nemecký tenista Alexander Zverev síce na exhibičnom podujatí Diriyah Tennis Cup presented by Aramco prežil po polročnej pauze spôsobenej vážnym zranením členku víťazný návrat, ale s exhibičným podujatím sa rozlúčil prehrou.


V osemfinále exhibície v Saudskej Arábii síce najprv porazil Rakúšana Dominica Thiema 10:8, 10:7, ale následne v štvrťfinále podľahol 0:6, 4:6 bývalej ruskej svetovej jednotke a obhajcovi turnajového prvenstva Daniilovi Medvedevovi.Medvedev o zápasovom zranení

Rus sa pritom počas stretnutia bolestivo zranil, čo po stretnutí objasnil v pozápasovom rozhovore, kde priznal, že v istých momentoch ho to naozaj poriadne bolelo a nemohol ani chodiť.

Je rád, že opäť hrá s najlepšími

“Cítim sa dobre a noha je tiež dobrá, čo je najdôležitejšie. Som rád, že tu som a hrám proti špičkovým hráčom. O to mi teraz ide,” uviedol Zverev agentúre DPA po výhre nad Thiemom. “Je jasné, že po viac ako polročnej pauze potrebujem čas. Nebudem tu hrať svoj najlepší tenis a ani to odo mňa nikto nečaká. Je ale veľmi dôležité, že si tu môžem zahrať zápasy s najlepšími hráčmi na svete,” dodal olympijský šampión z Tokia.25-ročný Nemec sa na kurty vrátil po 188 dňoch, ktoré uplynuli od pamätného semifinále Roland Garros, v ktorom si privodil v súboji s antukovým kráľom Nadal nepríjemné zranenie členka a musel nútene na maródku. Jeho pôvodný plán návratu na september nevyšiel, pretože si pri tréningu privodil kostný edém a namiesto daviscupovej účasti musel predčasne ukončiť sezónu.

“Bol som sklamaný, že som vynechal Davis Cup. Veril som, že sa to zahojilo, ale namiesto toho doktor povedal, že teraz potrebuje čas zasa kosť. Myslel som si, že to všetko začína odznova. Nebolo to pre mňa ľahké, pretože som chcel na Davis Cup a zvyšok sezóny nastúpiť. Psychicky to nebolo jednoduché, ale teraz už som späť a som pripravený hrať,” uviedol Zverev, ktorý kvôli zraneniu nemohol obhajovať ani triumf na novembrovom Turnaji majstrov.Po Saudskej Arábii mieri do Dubaja

Po lukratívnej exhibícii v Saudskej Arábii povedú ďalšie kroky Nemca do Dubaja, kde svoju formu otestuje na ďalšom turnaji: “Na to, aby som sa vrátil úplne na sto percent, potrebujem zápasy s tými najlepšími. Verím, že sa budem týždeň od týždňa zlepšovať a budem svojej nohe veriť ako predtým. Nemôžem čakať, že by som z ničoho nič prišiel na Australian Open a predvádzal hneď svoje maximum. Preto sú takéto turnaje veľmi dôležité.”

https://www.youtube.com/watch?v=fk4Qy3mRHQ0

“Na mojich cieľoch sa nič nezmenilo. Stále chcem vyhrávať tie najväčšie turnaje na svete. Na druhej strane sa ale musím tiež zmieriť, že nebudem hneď stopercentný. Nie je to otázka dneška alebo zajtrajška. Urobím však všetko, aby som bol čo najrýchlejšie späť,” dodal rodák z Hamburgu, ktorý sa po poklese na dvanástu priečku chce opäť vrátiť medzi elitu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 − three =