Home Najdôležitejšie Becker na úplnom dne? Legenda z väzenia poletí do Nemecka na luxusnom súkromnom tryskáči

Becker na úplnom dne? Legenda z väzenia poletí do Nemecka na luxusnom súkromnom tryskáči

by Majo Malinovský
Boris Becker

LONDÝN – Aj keď sa neustále dozvedáme, že nemecká tenisová legenda Boris Becker sa topí v dlhoch a je naozaj na dne, zdá sa, že až také zlé to s ním nemusí byť.


Becker, ktorý bol v apríli odsúdený na dva a pol roka za mrežami, by už do Vianoc mohol byť opäť doma. Z Anglicka, kde je nemecká legenda väznená, sa ale napriek vyhlásenému osobnému bankrotu nebude do Nemecka vracať ako zadĺžený chudák, ale skôr ako zámožný pán.

Do rodného Nemecka Beckera totiž odvezie luxusný súkromný tryskáč, ktorý by sme vzhľadom na situáciu nemeckej legendy rozhodne neočakávali. Britský denník The Times prišiel s informáciou, že trojnásobný wimbledonský víťaz, ktorý si z pôvodného rozsudku 30 mesiacov odpykáva len ôsmy, bude predčasne prepustený.Predčasné prepustenie z väzenia

55-ročná legeda odpykávajúca si trest vo väznici HMP Huntercombe v Oxfordshire totiž spĺňa všetky podmienky na predčasné prepustenie a stačí na to opustenie Spojeného kráľovstva, kde Becker už dlhé roky žije, ale britské občianstvo nemá a vzhľadom na preplnenosť väzenských zariadení mu to ako cudzincovi tamojší systém povoľuje. Z tohto kroku tiež nevyplýva povinnosť odpykávať si zvyšok trestu v inej krajine.

“Teší nás, že Boris má možnosť skoršieho prepustenia z väzenia a bude môcť odcestovať do Nemecka, hoci jeho domovom je už dlhé roky Anglicko. Som si istý, že pre neho aj jeho rodinu bude skvelé, že budú môcť stráviť Vianoce spolu,“ uviedol k záležitosti hovorca Beckera.Deportovaný na luxusnom tryskáči

O deportáciu legendy do Nemecka sa má postarať nemenovaná nemecká televízna stanica, s ktorou Becker uzavrel zmluvu. Tá hovorí o poskytnutí exkluzívneho rozhovoru pre nemecké médium po prepustení na slobodu, kde legenda otvorene porozpráva o svojom pobyte za mrežami.

Prepravu Beckera má zabezpečiť luxusný tryskáč, ktorý nemecká stanica pravdepodobne pristaví na letisku vo Farnborough alebo Fairforde, odkiaľ odlietajú VIP osobnosti a bude prepravovať len nemeckú legendu.

“Boris je v Nemecku stále jedným z najslávnejších športovcov a rozhovor s ním bude mať veľkú cenu. O jeho prepustenie z väzenia bude ohromný záujem a cesta súkromným tryskáčom zaistí, že sa vyhne ostatným médiám. Za lietadlo zaplatí televízna spoločnosť, čo je súčasťou zmluvy,“ uviedol Daily Mail k avizovanej akcii po prepustení Beckera.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Becker po prepustení z väzenia čelí ďalšej hrozbe: Nemeckej legende hrozí vyhostenie! 15 decembra, 2022 - 4:03 pm

[…] Becker na úplnom dne? Legenda z väzenia poletí do Nemecka na luxusnom súkromnom tryskáči […]

Reply

Leave a Comment

ten − 1 =