streda, 6 decembra, 2023
HomeAudio/videoVIDEO Parádne gesto vychádzajúcej čínskej hviezdy: Tenista kvôli kolabujúcej zberačke prerušil zápas!

VIDEO Parádne gesto vychádzajúcej čínskej hviezdy: Tenista kvôli kolabujúcej zberačke prerušil zápas!

LEXINGTON – Patrí k najväčším talentom svetového tenisu. Stále iba sedemnásťročný čínsky mladík Juncheng Shang však ukázal, že jeho svet sa netočí len okolo priestoru ohraničeného bielymi čiarami. Na turnaji v americkom Lexingtone svojou duchaprítomnosťou uchránil od kolapsu jednu zo zberačiek.


Je najľudnatejšou krajinou sveta, napriek tomu Čína s výnimkou dvojnásobnej wimbledonskej šampiónky Na Li, ktorá to dotiahla až na druhé miesto sveta, stále hľadá skutočnú tenisovú hviezdu.

Ale že sa takmer 1,5 miliardový národ môže čoskoro dočkať, ukazuje práve sedemnásťročný Shang – úradujúca juniorská svetová jednotka. Mladučkému tenistovi patrí vo svetovom rebríčku 344. priečka, medzi čínskymi hráčmi je tretí, jeho potenciál ho však podľa expertov radí k budúcim hviezdam.

Svoje tenisové kvality predvádza rodák z Pekingu na prebiehajúcom challengeri v americkom Lexingtone. V prvom kole si poradil s domácou nádejou Stafanom Dostanicom, oveľa viac však v pamäti divákov zostane jeho čin v priebehu tretieho setu.

Po jednej z výmen si čínsky tenista všimol nekoordinované pohyby mladej zberačky a po krátkom hovore dezorientované dievča odniesol v náručí na lavičku.

Za nevoľnosťou mladej slečny stála s najväčšou pravdepodobnosťou obrovská horúčava, za ktorej sa zápas v Lexintone odohrával. Všetko navyše násobil tvrdý povrch kurtu a pražiace slnko, ktorému bolo dievča vystavené.

“Nádherná ukážka športového ducha,” ocenil správanie vychádzajúce hviezdy komentátor prenosu. V podobnom duchu sa niesli aj ďalšie príspevky fanúšikov na sociálnych sieťach.Dievčine sa prvej pomoci dostalo ešte na kurte. Shang jej okamžite poskytol fľašu s vodou, za krk dal ľadový obklad, o zvyšok sa postaral turnajový lekár. Zberačka sa po pár minútach za pomoci fyzioterapeuta odobrala do šatní, kde sa jej dostalo ďalšieho vyšetrenia. Podľa dostupných informácií by mala byť v poriadku.

Juncheng Shang sa nepríjemnou udalosťou nenechal rozhodiť, zápas proti domácemu tenistovi doviedol do víťazného konca a postúpil do druhého kola. Ani v ňom sa jeho cesta nezastavila, keď si v dvoch setoch poradil s bývalým 67.hráčom sveta Kazachom Michailom Kukuškinom.

Zdroj: sport.cz, ts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 − 1 =

Slováci v akcii