Home Najdôležitejšie FOTO Účasť Nadala na US Open vo vážnom ohrození: Obnovené zranenie mu znemožnilo štart na obľúbenom kanadskom podujatí

FOTO Účasť Nadala na US Open vo vážnom ohrození: Obnovené zranenie mu znemožnilo štart na obľúbenom kanadskom podujatí

by Roderik Pastier
Rafael Nadal

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal sa odhlásil z budúcotýždňového turnaja ATP Masters 1000 v kanadskom Montreale. Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión sa stále nezotavil zo zranenia brušného svalu, ktoré utrpel vo Wimbledone.


“Už nejaký čas som trénoval bez servisu. Pred štyrmi dňami som začal s podaním, všetko išlo dobre, ale včera po normálnom tréningu som zacítil mierne problémy a dnes pretrvávajú,” priznal Nadal, ktorý tento rok vyhral Australian Open aj Roland Garros, ale snahu o vylepšenie rekordnej zbierky na 23 titulov z grandslamov mu vo Wimbledone prekazilo zdravie.

Tretí hráč svetového rebríčka na londýnskej tráve odstúpil pred semifinálovým zápasom s Austrálčanom Nickom Kyrgiosom. Po nútenej pauze plánoval, že sa vráti v Montreale, kde päťkrát vybojoval trofej. “Po konzultácii s mojím doktorom to budeme liečiť konzervatívne a dáme tomu ešte pár dní, než sa vrátim k zápasom,” povedal Nadal.

Montrealský turnaj prišiel o ďalšiu hviezdu. O deň skôr potvrdil svoju absenciu wimbledonský šampión Novak Djokovič, pretože je odporcom očkovania proti covidu-19 a bez neho do Kanady nesmie cestovať.Zdroj: sport.cz, TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + 7 =