Renáta Jamrichová, Trnava
15-ročná Renáta Jamrichová žiari v Trnave (Foto: Empire-indoor-tennis-tour)

VIDEO Obrovský talent nášho tenisu: 15-ročná Jamrichová v Španielsku získala singlový aj deblový titul!

VIGO – Talentovaná slovenská tenistka  Renáta Jamrichová získala na juniorskom turnaji ITF J2 v španielskom Vigu singlový aj deblový titul.


Šiesta nasadená hráčka otočila vývoj finálového zápasu dvojhry a Britku Mingge Xu zdolala 4:6, 6:2, 7:6 (5). Zverenka trénera Jána Matúša stratila na celom turnaji jediný set. Ocenenie na slávnostnom ceremoniáli jej odovzdala bývalá svetová jednotka Španielka Arantxa Sánchezová-Vicariová. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.Ovládla aj debla

Vo štvorhre sa Jamrichová z titulu tešila po boku ďalšej hráčky Národného tenisového centra Niny Vargovej. Druhý nasadený pár zdolal v súboji o titul taliansku dvojicu Francesca Gandolfiová, Greta Greco Iucchinová hladko 6:3, 6:2.

Krajčí v štvrťfinále

Medzi chlapcami sa vo Vigu prebojoval Michal Krajčí do štvrťfinále dvojhry aj štvorhry. Na budúci týždeň sa trojica Slovákov predstaví na ďalšou hardovom turnaji v Španielsku – pôjde o jednotkové podujatie v meste Sanxenxo. Pripojí sa k nim aj Nikola Daubnerová, ktorá by mala byť jednotkou vo dvojhre.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 3 =