Home Audio/video VIDEO Obrovská senzácia v Belehrade: Djokovič nestačil na ruskú kométu a na turnaji končí

Aslan Karatsev, Belehrad, Serbia Open

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič prekvapivo skončil na turnaji v rodnom Belehrade. V semifinálovom dueli nestačil na ruskú kométu Aslana Karatseva, ktorému podľahol po setoch 5:7, 6:4 a a 4:6.

Ruský tenista navyše nemal ideálny vstup do zápasu, keď po pár minútach prehrával už 0:3. Postupne sa Karatsev dostal do tempa, začal výborne riternovať a v šiestej hre vyrovnal na 3:3. V ďalšom priebehu mali obaja tenisti brejkbalové príležitosti, ale prelomiť podanie sa podarilo až v deviatom geme Karatsevovi, ktorý následne servoval na víťazstvo v sete. Svetová jednotka však dokázala ribrejknúť a začínalo sa od znovu. Djokovič opäť neudržal servis a koncovku si 28. hráč už postrážil. Rus viedol po hodine a desiatich minútach 1:0.

Do druhého setu opäť lepšie vstúpil srbský tenista, ktorý po brejku viedol 2:0, ale Karatsev sériou štyroch gemov otočil priebeh druhej sady a bol blízko k víťazstvu. Následne prišla Djokovičova chvíľa a tentokrát bola svetová jednotka tým tenistom, ktorý získal štyri gemy v rade a vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom sete to bol boj o každý jeden gem, obaja tenisti mali množstvo brejkbalov, ale do stavu 3:3 sme neboli svedkami žiadneho brejku. Kľúčový gem zápasu sa odohral v siedmej hre, kedy Karatsev brejkol Djokoviča a náskok brejku si postrážil až do konca zápasu.

Novak Djokovič, Serbia Open, Belehrad
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Darko Vojinovic)

Djokovič mal v zápase až neuveriteľných 28 brejkbalov, ale využiť sa mu podarilo len päť z nich a do finále zaslúžene postúpil ruský tenista, ktorý neprestáva udivovať tenisový svet.

Aslan Karatsev (Foto: TASR/AP – Darko Vojinovic)