Home Audio/video VIDEO Nadal jednoznačným víťazom španielskeho derby: Vo finále narazí na výborne hrajúceho Tsitsipasa

BARCELONA – Španielsky tenista Rafael Nadal zdolal v semifinálovom zápase na turnaji v Barcelone kraja Pabla Carrena Bustu hladko 6:3, 6:2.

Nadal mal výborný vstup do zápasu, keď po rýchlom brejku viedol už 3:0 a Bustu nepúšťal k žiadnym príležitostiam. Za stavu 4:1 prelomil antukový kráľ druhýkrát v zápase servis svojho súpera, ale Carreno na prekvapenie prítomných fanúšikov ribrejkol Nadala a len kozmeticky upravil výsledok úvodnej sady. Svetová trojka po 45 minútach viedla 1:0.

O osude zápasu a aj druhého setu rozhodol Nadal už v úvode druhej sady, kedy dvakrát brejkol Bustu a pohodový náskok dvoch brejkov si už kontroloval až do záveru zápasu, druhý set vyhral výsledkom 6:2 a postúpil do finále.

V boji o titul na neho čaká grécky tenista Stefanos Tsitsipas, ktorý aktuálne ťahá sériu deviatich výhier v rade, v ktorých nestratil ani set a má bilanciu 18:0.