Home Audio/video VIDEO Djokovič po totálnej demolácii Nišikoriho: Môj najlepší výkon na turnaji

VIDEO Djokovič po totálnej demolácii Nišikoriho: Môj najlepší výkon na turnaji

Novak Djokovič

TOKIO – Srbský fenomén Novak Djokovič kráča za Golden Slamom. Svetová jednotka si vo štvrťfinálovom zápase poradila s Japoncom Keiom Nišikorim za hodinu a 22 minút suverénne 6:2, 6:0.

Djokovič mal ideálny vstup do zápasu, keď súperove podanie zlomil už v druhom geme. Svoj servis si postrážil a za stavu 5:2 brejkol súpera aj druhýkrát. Srb bol suverénny aj v druhom sete, v ktorom trikrát vzal Nišikorimu podanie, svoje si bez problémov postrážil a jednoznačný triumf zavŕšil “kanárom”.

Najlepší výkon na turnaji

“Som veľmi šťastný, bol to môj najlepší výkon na turnaji. Už sa poznám a viem, že čím ďalej postupujem na turnaji, tým lepšie hrám,” povedal pre akreditované médiá Djokovič, ktorý sa lepšie vyrovnal aj s dusnom a vysokou teplotou. “Je tu veľmi slabý vietor, ale vysoká vlhkosť a zároveň aj silné slnko, ktoré je v kombinácii s vlhkosťou brutálne,” dodal.