Home Audio/video VIDEO Golden Slam čoraz reálnejší: Djokovič zmietol z kurtu aj domáceho Nišikoriho

Novak Djokovič

TOKIO – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal druhým semifinalistom dvojhry na OH v Tokiu. Najvyššie nasadený hráč si vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase bez väčších problémov poradil s Japoncom Keiom Nišikorim za hodinu a 22 minút 6:2, 6:0.

Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)

Djokovič mal ideálny vstup do zápasu, keď súperove podanie zlomil už v druhom geme. Svoj servis si postrážil a za stavu 5:2 brejkol súpera aj druhýkrát. Srb bol suverénny aj v druhom sete, v ktorom trikrát vzal Nišikorimu podanie, svoje si bez problémov postrážil a jednoznačný triumf zavŕšil “kanárom”. V boji o finále narazí na víťaza súboja medzi Alexandrom Zverevom a Jeremym Chardym.

O finále aj Chačanov

Prvým semifinalistom sa stal dvanásty nasadený Rus Karen Chačanov štartujúci pod hlavičkou národného olympijského výboru. Vo štvrťfinále si poradil so štrnástkou podujatia Francúzom Ugom Humbertom v troch setoch 7:6 (4), 4:6 a 6:3.

V prvom sete si obaja hráči držali servis až do tajbrejku, v ktorom Chačanov odskočil na 4:1 a náskok si ustrážil. O osude druhého dejstva rozhodol brejk Humberta už v prvej hre, postupujúceho tak určil rozhodujúci tretí set. V ňom ruský tenista zobral súperovi podanie vo štvrtom geme a za stavu 5:3 premenil hneď prvý mečbal.

Chačanov sa v boji o finále stretne s úspešnejším z duelu medzi krajanom, druhým nasadeným Daniilom Medvedevom a šestkou “pavúka” Pablom Carrenom-Bustom zo Španielska.

muži – dvojhra – štvrťfinále: Novak Djokovič (Srb.-1) – Kei Nišikori (Jap.) 6:2, 6:0, Karen Chačanov (ROC-12) – Ugo Humbert (Fr.-14) 7:6 (4), 4:6, 6:3