Home Audio/video VIDEO Konečne kontakt s nezvestnou čínskou tenistkou: Šuaj Pcheng sa objavila aj na verejnosti

VIDEO Konečne kontakt s nezvestnou čínskou tenistkou: Šuaj Pcheng sa objavila aj na verejnosti

by Majo Malinovský
Šuaj Pcheng

LAUSANNE – Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach mal v nedeľu približne 30-minútový videohovor s čínskou tenistkou Šuaj Pcheng.


Prítomní počas hovoru boli aj šéfka komisie športovcov MOV Emma Terhová a čínsky člen MOV Li Ling-wej, informovala agentúra DPA.

Na začiatku telefonátu športovkyňa poďakovala MOV za vyjadrené obavy o jej situáciu. Vysvetlila, že je v bezpečí vo svojom dome v Pekingu a podľa jej slov by malo byť v tejto chvíli rešpektované jej súkromie. Z tohto dôvodu trávi teraz čas najradšej s priateľmi a rodinou a plánuje sa aj naďalej venovať tenisu.Vyzerala uvoľnene

“Uľavilo sa mi, keď som videla, že Šuaj Pcheng je v poriadku. Bola to naša hlavná starosť. Vyzerala uvoľnene. Ponúkla som jej našu podporu a kontakt v každom okamihu,” povedala po telefonáte Terhová. Na konci hovoru pozvala tenistku na večeru v Pekingu a tá pozvanie na január prijala.

Okrem toho sa Číňanka objavila aj na verejnosti, keď prijala pozvanie na otvorenie turnaja v Pekingu, kde sa zúčastnila tréningu a autogramiády s tenisovými talentmi.Obvinila bývalého vicepremiéra

Šuaj Pcheng začiatkom novembra obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao-li Čanga zo sexuálneho napadnutia a odvtedy o nej nik z tenisovej komunity nepočul, panovali preto obavy o jej bezpečnosť.

Mlčanie čínskej vlády v reakcii na žiadosti o informácie o tenistke podnietili výzvy na bojkot budúcoročných zimných olympijských hier v Pekingu. Vedenie WTA zároveň pohrozilo, že stiahne svoje podujatia z krajiny, ak nebude zaistená bezpečnosť Šuaj Pcheng.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 − 8 =