Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Elise Amendola)

Nick Kyrgios o najšialenejšom zápase, aký hral a posadnutosti tenisom v minulosti

Austrálsky búrlivák Nick Kyrgios prehovoril o najšialenejšom zápase, v ktorom hral a zaspomínal na svoju posadnutosť tenisom v minulosti.


Nick Kyrgios sa často prezentuje v médiách a na sociálnych sieťach, že ho tenis v podstate ani nebaví a hrá ho len pre peniaze. Neraz spomenul, že chcel byť hviezdou NBA, no k tenisu ho tlačili rodičia. Najnovšie si zaspomínal na svoju lásku k tenisu v začiatkoch kariéry.

Kyrgios o posadnutosti tenisom

„Asi nikto mi neverí, že som bol tenisom posadnutý. Pozriete sa na mňa teraz – o akej posadnutosti to hovorí? No trénoval som na kurte sedem hodín denne. Potom som sledoval niektoré momenty na YouTube. A táto rutina trvala mnoho, mnoho rokov. Teraz sa obzriem späť a hovorím si: Čo si to, do pekla, robil?,“ cituje Kyrgiosa novinár a tenisový odborník Lorenzo Ercoli na sociálnej sieti twitter.

Za posledné dve sezóny Kyrgios nazbieral len trinásť výhier v 24 zápasoch. V rebríčku ATP sa prepadol na 92. pozíciu. V minulosti priznal psychické problémy a vyhľadal odbornú pomoc.

Najbláznivejší zápas

Austrálčan si zaspomínal aj na svoj najbláznivejší zápas. V máji 2019 hral na turnaji v Ríme proti Casperovi Ruudovi. Kyrgios rozbil raketu, za čo ho rozhodca napomenul. Austrálčan zareagoval tak, že kopol na kurt stoličku, zbalil si veci a odišiel, za čo bol diskvalifikovaný.

„Najbláznivejší zápas v kariére? Celý druhý set s Ruudom v Ríme. Na vedľajšom kurte hrali Goffin a del Potro a v istom momente museli zápas prerušiť – štadión má príliš hlasno a dlho vypískal. V určitom okamihu začal Juan Martin dokonca kričať, aby všetci držali hubu,“ spomína Kyrgios.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Martin Kližan

Zväz mu vyrúbil viac ako 270-tisíc: Kližan o nezmyselnom výpočte jeho dlhu, reprezentačnej kauze aj NTC

BRATISLAVA – V dnešnej druhej časti zaujímavého rozhovoru s bývalou slovenskou singlovou jednotkou a niekdajším …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 4 =