Home Audio/video VIDEO Nezastaviteľný český pár s ďalšou trofejou: Krejčíková so Siniakovou ovládli Indian Wells

VIDEO Nezastaviteľný český pár s ďalšou trofejou: Krejčíková so Siniakovou ovládli Indian Wells

by Roderik Pastier
Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková, Australian Open, Štvorhra

INDIAN WELLS – Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vyhrali svoj jedenásty tohtoročný duel a po Australian Open ovládli aj prestížne podujatie WTA 1000 v Indian Wells. České tenistky vo finále po skvelom začiatku a utrápenej druhej polovici zápasu zdolali brazílsko-nemecké duo Beatriz Haddadová Maiaová a Laura Siegemundová 6:1, (3)6:7 10-7 a získali svoj 15. spoločný titul.


Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková mali v minulej sezóne zápasovú bilanciu 27-4 a tento rok už 11-0 (22-2 na sety). Po triumfe na Australian Open, kde prvýkrát obhájili spoločný triumf a získali svoj siedmy grandslamový titul, nenašli premožiteľky ani na prestížnom podujatí WTA 1000 v Indian Wells.

Po suverénnom prvom sete mali české tenistky v druhom sete za stavu 3:2 dva brejkbaly, ale obe ukončili po jednej výmene úderom do siete a začali sa trápiť. Obe stratili svoje podanie, ale zakaždým odpovedali brejkom.

Prvé dva mečbaly si pripravili po parádnej deblovej výmene. Lenže Sianiaková pri prvom urobila ďalšiu zo zbytočných chýb a pri druhom pokazila relatívne jednoduchý úder na sieti. V tajbrejku dokonca po ďalšej chybe frustrovane padla na seba a mala slzy na krajíčku. Iniciatívu na kurte sa snažila prevzať Krejčíková, ale ani ona sa nevyhla nevynúteným chybám.

A tak o šampiónkach rozhodol až supertajbrejk. Češky sa naň opäť dokázali skoncentrovať, a hoci sa nevyhli ďalším chybám, ukázali niekoľko svetlých momentov a aj s pomocou súperiek napokon prešli tŕnistou cestou k víťazstvu. Pri treťom mečbale Siniaková ešte nedokázala Haddadovej Maiaovej vrátiť podanie, ale Krejčíková následne trafila skvelý dropšot priamo z returnu.Dvadsaťsedemročná Krejčíková a o šesť mesiacov mladšia Siniaková hrali finále v Indian Wells v roku 2019, keď neuspeli. Svoju bilanciu vo finálových dueloch vylepšili na 15:6 a do spoločnej zbierky pridali ďalšiu cennú trofej, okrem olympijského zlata aj trofej z Turnaja majsteriek či sedem trofejí pre víťazky grandslamových turnajov vo štvorhre žien (French Open 2018, Wimbledon 2018, French Open 2021, Australian Open 2022, Wimbledon 2022, US Open 2022 a Australian Open 2023).

Krejčíková so Siniakovou hrali proti Siegemundovej už po šiesty raz a zakaždým ju zdolali po boku piatich rôznych partneriek. S Haddadovou Maiovou majú bilanciu 2:1 a dnes jej odplatili minuloročnú prehru z Guadalajary.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × five =