Home Audio/video VIDEO Neskutočný obrat v Monte Carle: Bojovník Monfils ukázal, že to stále vie a opäť potvrdil povesť šoumena

VIDEO Neskutočný obrat v Monte Carle: Bojovník Monfils ukázal, že to stále vie a opäť potvrdil povesť šoumena

by Majo Malinovský
Gael Monfils, ATP Štokholm

MONTE CARLO – Diváci na prestížnom antukovom podujatí zo série Masters v Monte Carle boli hneď v úvodnom kole svedkami neskutočného obratu.

O ten sa postaral nestarnúci 37-ročný francúzsky veterán Gaël Monfils, ktorý v Monte Carle štartuje prvýkrát od svojej finálovej účasti ešte v roku 2016, kedy podľahol v boji o prestížny titul Španielovi Nadalovi, rok predtým tiež dokráčal až do semifinále, kedy skončil na rakete Čecha Berdycha.

Monfils potvrdil povesť obrovského bojovníka, keď v treťom sete proti austrálskemu lucky loserovi Aleksandarovi Vukičovi zmazal manko dvoch brejkov a otočil z nepriaznivého stavu 1:4. Po triumfe 6:7, 6:3 a 7:5 postúpil Francúz do boja o osemfinále, v ktorom vyzve turnajovú štvorku Rusa Daniila Medvedeva, s ktorým uspel v dvoch z troch vzájomných súbojov.Monfils, ktorý mal pôvodne nastúpiť proti inému Austrálčanovi Jordanovi Thompsonovi, ktorý ale z turnaja odstúpil, po dve a štvrť hodiny trvajúcom boji bavil divákov. Po oslavách triumfu divákom na tribúnach poďakoval gestom s palcom hore a následne potvrdil povesť zabávača, keď sa opierajúc o raketu zhrbený pomalým a unaveným krokom blížil k svojej stoličke.

1. kolo: Gael Monfils (Fr.) – Aleksandar Vukič (Aus.) 6:7 (7), 6:3, 7:5

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × two =