Home Audio/video VIDEO Neskutočné divadlo: John Isner a Reilly Opelka spravili ďalší rekordný zápis do tenisovej histórie

VIDEO Neskutočné divadlo: John Isner a Reilly Opelka spravili ďalší rekordný zápis do tenisovej histórie

by Majo Malinovský
Reilly Opelka

DALLAS – Americký tenista Reilly Opelka zvíťazil v semifinále dvojhry na turnaji ATP v Dallase nad krajanom Johnom Isnerom 7:6 (7), 7:6 (22). Vo finále ho čaká ďalší Američan Jenson Brooksby, ktorý zdolal Marcosa Girona 6:4, 6:7 (4), 7:6 (5).


Súboj dvoch domácich obrov, ktorí dohromady merajú viac ako štyri metre, priniesol očakávaný boj a už v štvrtom z doterajších piatich vzájomných súbojov o víťazovi rozhodli výlučne tajbrejkové sety. V nich sa dvakrát radoval 211 centimetrov vysoký Opelka, ktorý o tri centimetre nižšieho krajana porazil 9:7 a 24:22.

Druhým tajbrejkom sa navyše americké duo postaralo o historický zápis, keď ide o absolútne najdlhší tajbrejk v celej tenisovej histórii od založenia ATP Tour, teda od roku 1990. V celom zápase sa ani jeden z hráčov nedostal k brejkbalu a obidvaja dohromady nastrieľali až 60 es, z toho 39 zaznamenal víťazný Opelka.https://www.youtube.com/watch?v=cXV897GJ4Wc

Ďalší zápis do histórie

Skúsenejší 36-ročný Isner netajil po zápase obrovské sklamanie, veď premiérový ročník Dallas Open sa odohráva len kilometer od jeho bydliska: “Proste ďalší zápis do histórie. Ale ak by som ten druhý set vyhral, ​​mal by som dobrú šancu na víťazstvo v zápase,” pokrčil ramenami Isner, ktorý bol aktérom dvoch najdlhších zápasov na grandslamoch. Pred dvanástimi rokmi porazil vo Wimbledone po 11 hodinách Nicolasa Mahuta, o osem rokov neskôr na londýnskej tráve podľahol po šiestich a pol hodinách Kevinovi Andersonovi.

Tenisové spomínanie: Najdlhší zápas sa hral až tri dniO titul opäť Američania

Opelka bude hrať o tretí titul v kariére s ďalším domácim zástupcom Jensonom Brooksbym, ktorý zaútočí na premiérový triumf vďaka semifinálovému víťazstvu 6:4, 6:7, 7:6 nad krajanom Marcosom Gironom. Kompletné americké semifinále sa hralo na okruhu prvýkrát od roku 2004.

Zdroj: TASR, ts, ATP

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 6 =