Laura Siegemundová
Laura Siegemundová (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

VIDEO Nemecká hráčka obedovala priamo na kurte: Rozhodca bol po zápase šokovaný

PARÍŽ – Podobnú situáciu, aká sa stala v dnešnom zápase medzi Nemkou Siegemundovou a Španielkou Badosovou len tak ľahko neuvidíte. Tenisti počas zápasu väčšinou zahryznú do banánu či energetickej tyčinky, ale nemecká hráčka posunula prísun cukrov a sacharidov na vyššiu úroveň. Možno aj to bol dôvod, prečo postúpila do štvrťfinále.


Mala skvele rozohraný zápas, ale cítila, že stále to nie je ono. Postupom času strácala v zápase šťavu a tak využila ošetrovanie jej súperky k tomu, aby si objednala jedlo priamo na kurt.

„Mala som pocit, že mi chýba cukor, tak som skúšala zjesť energetickú tyčinku. Nestačilo mi to, preto som poprosila fyzioterapeutku, aby mi doniesla nejaké sacharidy, zemiaky alebo ryžu,“ vysvetľovala po víťaznom zápase.

O pár minút prišla donáška jedla priamo na kurt, tenistka vytiahla vidličku a začala obedovať. Nad touto netradičnou situáciou sa pozastavil aj empajrový rozhodca po zápase.

„Videl som už veľa, ale toto ešte nie. To ste si na kurt objednala čínske jedlo?“ prekvapene sa pýtal Siegemundovej.

Siegemundová ale odpovedala s vážnou tvárou. „Mám nejaké zažívacie problémy, ráno som nič nejedla, ale „čína“ to nie je, nemusíte sa báť,“ odpovedala.Viac než pomerne ľahká výhra 7:5, 6:2 zaujímal novinárov zvláštny jedálniček.

„Všade sú kamery a nič sa nedá utajiť, ale čo narobím. Rozumiem, že to vyzeralo zvláštne, ale potrebovala som energiu a jedlo mi k tomu pomohlo,“ dodala Nemka.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Iga Swiateková, WTA Indian Wells

Najhoršie obavy sa naplnili: Prestížne podujatie Miami Open bez svetovej jednotky a obhajkyne titulu

MIAMI – Obhajkyňa titulu Iga Swiateková sa v stredu odhlásila z tenisového turnaja Miami Open. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 5 =