Home Najdôležitejšie VIDEO Djokovič pokračuje v dominantných výkonoch: Proti skvele hrajúcemu Rusovi sa ale zapotil

Novak Djokovič

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič pokračuje na grandslamovom Roland Garros naďalej bez straty setu. Najvyššie nasadený hráč si v pondelňajšom osemfinále poradil s Rusom Karenom Chačanovom 6:4, 6:3, 6:3. Zápas trval 2:23 h.

Jednoznačný výsledok, ale dobre hrajúci Chačanov

Djokovič držal po celý čas kontrolu nad duelom s turnajovou pätnástkou. Súpera prvýkrát brejkol vo ôsmej hre a hoci to vzápätí nedokázal potvrdiť, za stavu 5:4 opäť zobral Chačanovovi servis. V druhom sete si Srb vybudoval náskok 4:1, ktorý si už vziať nedal. V treťom dokázal Rus otočiť z 0:2 na 3:2 a mal aj dva brejkbaly na ďalší gem, koncovka však opäť patrila favoritovi.

Djokovič si vylepšil svoju bilanciu v tomto roku na 35 víťazstiev a jednu prehru (po diskvalifikácii v osemfinále US Open). Zahral celkovo 44 víťazných úderov v porovnaní s 31 súpera, pomer nevynútených chýb bol 28:31. Rus využil iba dva z deviatich brejkbalov, Djokovič šesť z pätnástich.

Djokovič: Išlo o vyrovnaný zápas

„Napriek víťazstvu v troch setoch to bol celkom vyrovnaný duel a som rád, ako som ho dokázal ukončiť. Čelil som viacerým brekjkbalom, no väčšinu z nich som odvrátil. Nemohol som však ani na chvíľu stratiť koncentráciu. Pod zatiahnutou strechou som si to užil, vyhovujú mi takéto podmienky. Našiel som dnes správny rytmus a recept ako Karena zdolať, takže som spokojný,” povedal v pozápasovopm interview Djokovič, ktorý sa do štvrťfinále v Paríži dostal jedenástykrát v sérii.