Home Audio/video VIDEO Návrat svetovej jednotky vo veľkom štýle: Djokovič povolil talentovanému Sinnerovi len 6 gemov

Novak Djokovič

MONTE CARLO – Srbský tenista Novak Djokovič zvládol úvodnú prekážku v Monte Carle. V druhom kole vyradil talianskeho tenistu Jannika Sinnera po setoch 6:4, 6:2

Djokovič nemal ideálny vstup do zápasu, keď v tretej hre Sinner využil v poradí druhý brejkbal a prekvapivo viedol 2:1. Svetová jednotka v ďalšom priebehu úvodnej sady ukázala, prečo je tam, kde je a sériou štyroch gemov Srb otočil na 5:2. Talentovaný Talian však nezložil zbrane a brejkom znížil na 4:5, ale záver setu patril opäť Djokovičovi, ktorý sa po 55 minútach ujal vedenia v zápase.

V druhom sete obaja tenisti zlepšili svoje servisy, Djokovič nepúšťal počas celého setu svojho súpera na riterne k žiadnym šanciam a po dvoch brejkoch ovládol druhé dejstvo výsledkom 6:2.

Svetová jednotka sa v osemfinále stretne s víťazom zápasu medzi Britom Evansom a víťazom turnaja v Miami Hubertom Hurkaczom.