Home Najdôležitejšie Horanský na talentovaného Austrálčana nevyzrel ani na druhý pokus: V zápase prehral 10 gemov v rade

SPLIT – Slovenský tenista Filip Horanský podľahol aj na druhý pokus austrálskemu tenistovi Thanasimu Kokkinakisovi po setoch 1:6, 2:6 a s turnajom v Splite sa lúči.

Horanský nezačal zápas vôbec zle, na úvodnom servisgeme nestratil ani fiftín a viedol 1:0. Od tohto momentu prevzal iniciatívu do svojich rúk aktuálne 219. hráč sveta a sériou šiestich gemov v rade dokonale otočil priebeh úvodnej sady. Po 25 minútach viedol Kokkinakis 1:0.

Aj v druhom sete to bol zápas “jedného muža”, Austrálčan nepúšťal nášho tenistu prakticky k ničom a po pár minútach už viedol hrozivých 4:0. Séria prehraných gemov sa zastavila až na čísle 10, Horanský prekvapivo brejkol svojho súpera a znížil na 1:4. V nasledujúcej hre prišiel opäť o servis, ale znovu prelomil podanie Kokkinakisa a upravil na 2:5. V ôsmom geme mal dve možnosti na udržanie podania, ale austrálsky tenista využil v poradí druhý mečbal a postúpil ďalej.