Home Audio/video VIDEO Nahnevané finalistky prestížneho podujatia nechápali: Čo sa stalo v Madride, je naozaj sklamanie!

VIDEO Nahnevané finalistky prestížneho podujatia nechápali: Čo sa stalo v Madride, je naozaj sklamanie!

by Majo Malinovský
Jessica Pegulová, WTA Madrid Open

MADRID – Americká svetová trojka Jessica Pegulová skritizovala usporiadateľov prestížneho tenisového turnaja v Madride. Po finále štvorhry totiž nemali finalistky možnosť prehovoriť k divákom.


Američanka Pegulová s krajankou Coco Gauffovou v nedeľnom finále prehrali s Bieloruskou Victoriou Azarenkovou a Brazílčankou Beatriz Haddadovou Maiovou v dvoch setoch 1:6 a 4:6. Ani jedna z hráčok ale po zápase nedostala od usporiadateľov na čele s legendárnym Felicianom Lópezom šancu prehovoriť k divákom, na rozdiel od aktérov mužského finále štvorhry, ktoré sa odohralo o deň skôr.Sklamanie

“Čo sa stalo v Madride, je naozaj sklamanie. Mala som pocit, že k niečomu dôjde,” povedala Pegulová novinárom. “Či som vedela, že nebudem môcť prehovoriť? Nie, nikdy som o niečom takom nepočula, nikdy v živote. Neviem, v akom všetci žili storočí, keď robili toto rozhodnutie,” dodala Američanka. Zástupcovia turnaja jej výroky pre BBC nekomentovali.

https://www.youtube.com/watch?v=ZNX51ghYiXI

“Nedostala som po finále možnosť prehovoriť. Bola som vo finále viackrát, takže o tom to nie je. Ide skôr o princíp, aby sa v budúcnosti nestalo ďalším dievčatám, že im tú šancu vezmú,“ uviedla svetová päťka Gauffová.Azarenková reagovala na udalosť na twitteri: “Bolo ťažké (synovi) Leovi vysvetliť, prečo ho mamička po odovzdaní trofeje nepozdravila,“ napísala bieloruská tenistka.

Išlo o odplatu?

Mnohým hráčkam sa v Madride nepáčilo, že je pre mužskú časť turnaja vyčlenených viac peňazí ako pre ženskú a olej do ohňa prijala aj oslava 20-tych narodenín Carlosa Alcaraza, ktorý priamo na kurte dostal obrovskú tortu a oslavujúca Bieloruska Sabalenková podstatne menšiu a len v zákulisí v šatni.

“Ich správanie hovorí samo za seba. Keď nám povedali, že nebudeme môcť počas odovzdávania trofejí prehovoriť, boli sme naštvané,“ priznala Pegulová, podľa ktorej sa španielski usporiadatelia obávali ďalšej kritiky.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 2 =