Home Audio/video VIDEO Nadala pri dráme s Goffinom inšpirovala bojovnosť Realu: Včerajší večer bol nezabudnuteľný

Rafael Nadal

MADRID – Španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Madride.

Vo štvrtkovom dramatickom osemfinálovom dueli ako nasadená trojka zdolal Belgičana Davida Goffina po tuhom boji 6:3, 5:7 a 7:6 (9).

Zápas trval tri hodiny a osem minút. Domáci favorit nevyužil v druhom sete dva mečbaly a v tajbrejku rozhodujúceho setu sám odvrátil štyri mečbaly súpera. Nakoniec premenil svoj celkovo štvrtý v zápase. V boji o semifinále narazí Nadal na krajana Carlosa Alcaraza, ktorý si ako turnajová sedmička poradil s deviatym nasadeným Britom Cameronom Norriem 6:4, 6:7 (4), 6:3.

Inšpirovala ho bojovnosť Realu

Podľa vlastných slov ho motivoval stredajší výkon futbalového Realu Madrid. Ten zvrátil v odvete semifinále Ligy majstrov jednogólový náskok Manchestru City z minulotýždňového duelu a po výhre 3:1 postúpil do finále. “Včerajší večer bol nezabudnuteľný. Bojovnosť Realu Madrid je jednoducho úžasná a dnes ma svojím spôsobom inšpirovala,” povedal po zápase pre AFP 36-ročný tenista, ktorý v utorok dokonca požiadal organizátorov, aby nehral v čase futbalového stretnutia.