Home Audio/video VIDEO Explózia radosti v Madride: Nadal bol krok od šokujúcej prehry, ale opäť ukázal veľkosť bojovníka

Rafael Nadal

MADRID – Španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Madride. Vo štvrtkovom dramatickom osemfinálovom dueli ako nasadená trojka zdolal Belgičana Davida Goffina po tuhom boji 6:3, 5:7 a 7:6 (9).

Zápas trval tri hodiny a osem minút. Domáci favorit nevyužil v druhom sete dva mečbaly a v tajbrejku rozhodujúceho setu sám odvrátil štyri mečbaly súpera. Nakoniec premenil svoj celkovo štvrtý v zápase. V boji o semifinále narazí Nadal na krajana Carlosa Alcaraza, ktorý si ako turnajová sedmička poradil s deviatym nasadeným Britom Cameronom Norriem 6:4, 6:7 (4), 6:3.

Z veľkého súboja grandslamových šampiónov nič nebolo: Andy Murray sa Djokovičovi nepostavil

Ruský tenista Andrej Rubľov sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Madride. V osemfinále ako šiesty nasadený zdolal Brita Daniela Evansa 7:6 (7), 7:5.

dvojhra – osemfinále: Novak Djokovič (Srb.-1) – Andy Murray (V.Brit.), Murray nenastúpil na zápas pre chorobu, Andrej Rubľov (Rus.-6) – Daniel Evans (V.Brit.) 7:6 (7), 7:5, Hubert Hurkacz (Poľ.-12) – Dušan Lajovič (Srb.) 7:5, 6:3, Alexander Zverev (Nem.-2) – Lorenzo Musetti (Tal.) 6:3, 1:0, Musetti skrečoval, Felix Auger-Aliassime (Kan.-8) – Jannik Sinner (Tal.-10) 6:1, 6:2, Stefanos Tsitsipas (Gr.-4) – Grigor Dimitrov (Bulh.) 6:3, 6:4, Rafael Nadal (Šp.-3) – David Goffin (Belg.) 6:3, 5:7, 7:6 (9)