Home Audio/video VIDEO Nadal si takto postup do finále nepredstavoval: Zverev v slzách opúšťal kurt na vozíku

VIDEO Nadal si takto postup do finále nepredstavoval: Zverev v slzách opúšťal kurt na vozíku

by Majo Malinovský
Alexander Zverev, Rafael Nadal

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do finále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.


Jeho semifinálový súper Nemec Alexander Zverev si za stavu 6:7 (8), 6:6 vyvrtol členok a zápas skrečoval. Z kurtu ho odviezli na vozíčku.

Alexander Zverev
Zranený Alexander Zverev (Foto: TASR/AP/Michel Euler)

Po krátkej pauze sa vrátil na dvorec o barlách, podal Nadalovi ruku a empajrovému rozhodcovi povedal, že nemôže pokračovať v zápase.

Alexander Zverev, Rafael Nadal
Zranený Alexander Zverev a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP/Michel Euler)

Nadal bude v nedeľu od 15.00 h bojovať o 14. titul z parížskej antuky, rekordný 22. grandslamový. Jeho finálovým súperom bude víťaz duelu medzi ôsmym nasadeným Nórom Casperom Ruudom a dvadsiatkou “pavúka” Chorvátom Marinom Čiličom. Nadal má vo finálových dueloch na dvorci Philippa Chatriera zatiaľ stopercentnú bilanciu 13:0.

Rafael Nadal príde o Wimbledon! Trénuje pod liekmi na bolesť, zranenie sa zhoršiloZverevovi vyšiel úvod zápasu, keď v prvom geme prelomil podanie Španiela a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Nadal však postupne začal mať navrch vo výmenách, otočil z 2:4 na 5:4 a v desiatom geme mal k dispozícii tri brejkbaly. Zverev ich odvrátil a vynútil si tajbrejk, v ktorom mal za stavu 6:2 štyri setbaly. Nadal však predviedol skvelý obrat, set zakončil ukážkovým forhendovým obhodením.

Zvíjal sa v bolestiach

V druhom sete obaja hráči trikrát stratili servis a všetko smerovalo k ďalšiemu tajbrejku. Za stavu 5:6 a 30:40 si však Zverev pri pokuse dobehnúť loptičku vyvrtol členok, spadol na antuku a začal kričať od bolesti. Nemec nebol schopný pokračovať v zápase.

Alexander Zverev
Zranený Alexander Zverev (Foto: TASR/AP/Michel Euler)

Splnený sen, ale…

“Je mi Alexandra veľmi ľúto. Chcel som, aby sa zápas skončil po premenenom mečbale, nie takýmto spôsobom. Bolo psychicky náročné vidieť ho zvíjať sa od bolesti a kričať. Je to skvelý hráč, už dlho sa usiluje o grandslamový titul. Pre mňa je postup do ďalšieho parížskeho finále splnený sen,” uviedol Nadal v prvom pozápasovom interview.muži – dvojhra – semifinále: Rafael Nadal (Šp.-5) – Alexander Zverev (Nem.-3) 7:6 (8), 6:6 – skreč

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − 10 =