Home Najdôležitejšie Rafael Nadal príde o Wimbledon! Trénuje pod liekmi na bolesť, zranenie sa zhoršilo

Rafael Nadal príde o Wimbledon! Trénuje pod liekmi na bolesť, zranenie sa zhoršilo

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Španiel Rafael Nadal si po Roland Garros bude musieť nútene niekoľko mesiacov odpočinúť. Príde tak o tretí grandslam sezóny Wimbledon.


Rafael Nadal na grandslamovom Roland Garros vybojoval dve štvorhodinové bitky (Auger-Aliassime, Djokovič) a v semifinále narazí na Alexandera Zvereva. Už len dve výhry Španiela delia od 22. grandslamovej trofeje, čím by prekonal vlastný rekord.

Faktom je, že Nadal hrá s obrovským sebazaprením a s veľkými bolesťami. Dôvodom je chronické zranenie chodidla, ktoré sa mu v Paríži zhoršilo natoľko, že po turnaji si bude musieť dať niekoľkomesačnú prestávku na zotavenie a príde o grandslamový Wimbledon.

Problém Nadalovi spôsobuje nekróza člnkovej kosti chodidla. V poslednom čase Nadal trénuje pod liekmi na bolesť. Informuje Deportes Cuatro s odvolaním sa na člena Nadalovho tímu Marca Lopeza.

„Je to vážne, chronické zranenie. Ale myslím si, že po skončení kariéry bude môcť viesť normálny život. Nedá sa vylúčiť možnosť ukončenia kariéry. Po zápase s Djokovičom sa zobudil s miernymi bolesťami, ale mohol sa hýbať,” prezradil Marc Lopez.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × 3 =