Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

VIDEO Nadal po triumfe nad Djokovičom: Jedno z najemotívnejších víťazstiev v kariére, naša rivalita vojde do dejín

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič neobháji titul v mužskej dvojhre na grandslamovom Roland Garros. Ako nasadená jednotka prehral vo štvrťfinále s turnajovou päťkou Španielom Rafaelom Nadalom po vyše štvorhodinovom boji 2:6, 6:4, 2:6, 6:7 (4).


Magická noc

Antukový kráľ Nadal na antukovom vrchole sezóny zdolal Djokoviča desiatykrát. „Ani neviem slovami opísať, čo teraz cítim. Som veľmi šťastný, že to takto dopadlo. Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Je to jedno z najdôležitejších a najemotívnejších víťazstiev v mojej kariére. Bola to magická noc. Vedel som, že ak chcem Novaka zdolať, musím podať stopercentný výkon. Naša rivalita vojde do dejín, bol to ďalší dramatický zápas. Bojoval som o každú loptičku, ani jedna nebola pre mňa stratená. Dnes sa potvrdilo, že dvorec Philippa Chatriera je pre mňa najdôležitejšie miesto na svete. O dva dni sa vidíme v semifinále,“ uviedol Nadal v prvom pozápasovom rozhovore s bývalou francúzskou tenistkou Marion Bartoliovou.Rafa bol dnes lepší

Djokovič priznal, že Nadal zvíťazil zaslúžene. „Rafa bol dnes lepší, musím prijať túto prehru. Urobil som na dvorci všetko, aby som zvíťazil. Vyžmýkal som zo seba maximum a som hrdý na svoj výkon, na Rafu to však dnes nestačilo,“ povedal Srb na tlačovej konferencii.    

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + five =