Home Audio/video VIDEO Nadal kritizuje správanie Djokoviča v Tokiu: Je divné, že niekto tak úspešný reaguje práve týmto spôsobom

VIDEO Nadal kritizuje správanie Djokoviča v Tokiu: Je divné, že niekto tak úspešný reaguje práve týmto spôsobom

by Roderik Pastier
Rafael Nadal, Novak Djokovič

TOKIO – Španielsky tenista Rafael Nadal sa do súťažného diania vracia po takmer dvojmesačnej pauze a pred svojím prvým vystúpením sa vyjadril k správaniu Novaka Djokoviča na OH v Tokiu.


Nedávny súboj o bronzovú medailu v Tokiu medzi svetovou jednotkou Novakom Djokovičom a Španielom Bustom znovu ukázal horkokrvnú povahu srbského tenistu. Rozbitie rakety či jej odhodenie do hľadiska, takýchto prehreškov sa 34-ročný tenista dopustil v zápase, v ktorom nakoniec ťahal za kratší koniec.

Zábery nedôstojného správania Djokoviča rýchlo obleteli celú tenisovú komunitu, vyjadril sa k ním dokonca aj Rafael Nadal, ktorý pre zranenie na olympiáde neštartoval.

„Vidieť Novaka takto sa správať, to nie je najlepší obraz o jeho osobnosti. Patrí k najlepším tenistom v histórii, takže je v celku divné, že niekto tak úspešný reaguje práve týmto spôsobom. Je dôležité sa tomu vyhnúť, hlavne keď ste vzorom pre mnoho detí,” priznal Nadal, ktorý hádzanie raketou nikdy nepraktizoval.

Prioritou však naďalej zostávajú športové výkony. Nadal aj Djokovič majú rovnaký počet grandslamov ako legendárny Roger Federer. Všetci členovia “veľkej trojky” by mali o rekordnú 21. trofej zabojovať na blížiacom sa US Open, ktorý vypukne už 30. augusta.

Djokovič, ktorý v tejto sezóne ovládol všetky tri grandslamy, bude v New Yorku zároveň bojovať o zisk kalendárneho grandslamu. „Už vyhral tri. Keď sa vám podarí vyhrať tri grandslamy, s určitosťou môžete vyhrať aj ten štvrtý,” vyjadril sa pragmaticky k skvelej fazóne svojho veľkého súpera Španiel.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − 9 =