Home Najdôležitejšie FOTO Nadal sa po dlhšej pauze vracia na kurty: Návrat nemusí byť jednoduchý, priznáva

FOTO Nadal sa po dlhšej pauze vracia na kurty: Návrat nemusí byť jednoduchý, priznáva

by Roderik Pastier
Rafael Nadal

WASHINGTON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa vracia na kurty po tom, ako vypadol ešte v semifinále Roland Garros. Na turnaji Citi Open v americkom Washingtone štartuje vôbec prvýkrát v kariére a v druhom kole narazí na domáceho Socka. Dôvodom dlhšej pauzy bolo zranenie nohy, ktoré utrpel práve v Paríži.


Sklamanie Nadala z neobhájenia titulu na French Open bolo obrovské. Jeho rozhodnutie vynechať Wimbledon a olympijské hry však neboli spojené so sklamaním. Naopak, dôvodom boli zdravotné problémy s chodidlom, čo ho na niekoľko týždňov tiež vyradilo z tréningového procesu.

„Som zo svojho štartu tu vo Washingtone nadšený,” priznal Nadal, ktorý vstúpi do turnaja zápasom s domácim Jackom Sockom. „Musím však znovu nájsť správnu tenisovú úroveň, ktorou budem konkurencieschopný. Dúfam, že sa mi to podarí už tu na Citi Open,” pokračoval.

Ako však antukový kráľ naznačil, je pripravený aj na to, že návrat do turnajového kolotoča nemusí byť úplne jednoduchý. „Ak sa mi to nepodarí, mám na to ďalších pár týždňov.”Nebol som schopný hrať na Wimbledone či olympiáde

„Rozhodlo za mňa moje telo. Ak by som si mal vybrať, nikdy by som Wimbledon ani OH nevynechal. Nebol som ale schopný na týchto turnajoch hrať,” dodal tretí hráč sveta.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine + 3 =